| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu prietena mea si la sfarsit am ejaculat afara. Exista vreo sansa sa nu fi simtit ejacularea cat timp eram "pe treaba". In caz de ceva nedorit ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Se apreciaza/considera ca cel putin teoretic este IMPOSIBIL ca barbatul sa nu simta senzatia inconfundabila si absolut specifica procesului fiziologic de ejaculare a sprermei, stare prin care este anuntat neuropsihic ca dupa circa 10-15-20 de secunde se va produce ejacularea. Doar in cazul adolescentilor care sunt in situatia de a nu avea inca experienta sexuala necesara si din cauza unei stari de surescitare extrema, se presupune ca s-ar putea sa existe si foarte mici scapari de sperma. Insa nimeni nu poate/nu este in stare sa aprecieze sau sa stie daca si/sau in ce masura tu esti in stare sa-ti coordonezi, controlezi starea de excitare si cat de bine si cat de mult reusesti sa-ti retii ejacularea. SanatatE!

| sk8terionutz a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Mersi, m-am speriat putin laughing)))))))
am zis ca am patit-o grav

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde si daca era sau nu in perioada fertila, in principiu n-ar trebui sa aveti grija

| sofisis a răspuns:

Ejacularea propriu zisa nu are cum sa nu o simta. Dar se pot scurge cantitati mici de sperma (daca exista pe canal) fara sa simta nimic.