| Mariusika945 a întrebat:

Bună TPU, azi am făcut sex neprotejat cu prietena mea pentru prima data, amândoi eram virgini, am băgat penisul doar de câteva ori timp de 3 minute pentru ca o durea, nu am ejaculat în ea, nu am ejaculat deloc și nici nu am simțit ca imi vine.
Inainte de asta m-am masturbat în urma cu o ora, dar după ce m-am masturbat m-am spălat și am și urinat, are 16 ani. Credeți că există riscul să fi rămas insarcinata și dacă da ce sa facă, sa încerce pastila de a 2 a zi?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De preludiu nu ai auzit?
Probabil ca nu, ca de i-l faceai, aveati parte amandoi de sex de placere si nu o durea pe fata.
Pacat, ca numai sex nu a fost ala, sa o bagi de 3 ori nu obtii nici o satisfactie, doar frustrare si risc de sarcina.
Folositi prezeravtivul ala, ca nu va musca, mananca sau omoara, dar protejeaza fata, ca-i distrugi sanatatea si viitorul, daca o lasi acum insarcinata.

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) In cazul in care NU ajunge sperma in vagin, este imposibil sa se formeze o sarcina chiar si daca sexul este intretinut in una din zilele PERIOADEI FERTILE.
2.) Daca inainte de a incepe sa intretina un act sexual barbatul urineaza, in acel caz el se asigura ca din uretra penisului a fost eliminata orice probabila urma de sperma sau spermatozoizi daca a avut loc o ejaculare cu 2-3 ore inainte de actul sexual.
3.) Daca femeia NU stie sau NU este sigura daca in acel moment este sau NU in una din cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE, in acel caz : in astfel de situatii incerte, pentru ca femeia sa NU isi ''otraveasca'' cu totul INUTIL organismul, prima data ''fuge la Farmacie'' si isi cumpara un TEST DE FERTILITATE/OVULATIE (Barza 5+1 care costa in jur de 20 lei) si isi determina pe loc starea sa din acel moment de a fi FERTILA sau INFERTILA. In functie de rezultatul obtinut care daca este NEGATIV va sti ca este imposibil sa ramana insarcinata, iar daca rezultatul obtinut este POZITIV, in acel caz stie foarte sigur si precis ca trebuie sa foloseasca o pastila contraceptiva Escapelle sau Postinor 2.
Fiindca esti convins ca NU ai ejaculat rezulta ca in consecinta nu se poate forma o sarcina. Dar daca totusi NU esti 100% convins in acel caz procedezi asa cum am precizat. Folosirea pastilei contraceptive aiurea, fara rost, cu totul inutil reprezinta o crasa IRESPONSABILITATE. Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru userul @Ioneasca1001.,
Actul sexuala a fost unul satisfacator fiindca a tinut circa 3 MINUTE. Dar ce mai poti comenta in cazul in care este cat se poate de evident faptul ca NU esti capabila nici macar sa CITESTI cu ATENTIE cele precizate. rolling on the floor laughing

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine este imposibil sa ramana gravida.

| ywar a răspuns:

Pai ma copile tu ai penis? tu ai puta! stai cuminte ca pe urma dai in altele.

Răspuns utilizator avertizat
| Ioanafreeyourmind1995 a răspuns:

Un risc acolo tot este, dar mai mic avand in vedere ca nu ai ejaculat in ea si inainte ai urinat si te-ai spalat. Acum mai depinde putin si de cat de fertila era ea, dar nu aveti motive sa va panicati. O sa ii vina menstruatia, chill. E nevoie de sperma si ea sa fie fertila ca sa ramana gravida. Chill. happy

| armani12 a răspuns:

Dacă tu ai 16 ani, ea cât are 13?