| Mariusloser1337 a întrebat:

Am făcut sex protejat cu o fata si persoana respectiva era virgină dupa ce am penetrat-o am observat ca nu i-a curs sânge deloc, pentru că eu stiam ca prima dată iti curge. LAMURITI-MĂ VA ROG!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca a intrat pu bine in ea nu mai era altfel intra mai greu si se smiorcaia de durere

| corbulalbrosu a răspuns:

Sangerarea NU se produce in mod obligatoriu in toate cazurile de dezvirginare. Producerea sangerarii in timpul sexului de dezvirginare, imediat dupa, sau lipsa acesteia, depinde de mai multi factori printre care cel mai important este cel care se datoreaza gradului de vascularizare a pielitei himenale si/sau a faptului ca himenul areo constitutie elastica si din acest motiv perforatia/gaurica existenta in himen din nastere, se poate largi foarte mult fara sa se fisureze/crape/lezeze in momentul in care penisul trece prin himen fara sa-l rupa si din acest motiv simplu nu se produce deloc sangerarea. Pentru ca fata sa nu fie acuzata pe nedrept ca n-ar fi fost virgina, ar fi indicat sa cititi cu atentie constatarile specialistilor rezultate in urma studiilor medicale efectuate pe aceasta tema : "Se poate aprecia/considera ca fiind o situtie cat se poate de normala ca in momentul dezvirginarii sa nu se produca deloc sangerarea si asta dintr-un motiv simplu fiindca pielita himenului nu este deloc vascularizata, o astfel de situatie fiind intalnita in cazul a circa 47% dintre fete/femei. De asemenea in cazul a circa 11% dintre fete himenul lor se rupe inainte de sexul de dezvirginare din cauza faptului ca himenul din nastere a fost extrem de subtire sau anemic si s-a rupt din alte motive asa cum este descris in mod profesional/medical in revista Descopera.ro din care este extras urmatorul fragment dupa cum urmeaza : ""Adesea în trecut, dar şi în zilele noastre, este cerută dovada virginităţi unei fete, iar legat de acest aspect s-au dezvoltat numeroase obiceiuri legate de procesul numit deflorare. Situaţia de a nu se produce sangerarea, a dus mai ales in trecut, insa chiar si in zilele noastre la numeroase drame, cu atât mai mult cu cât conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen vascularizat care sângereaza în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile din toata lumea, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu mult după primul contact sexual, uneori abia in momentul nasterii primului copil, în schimb în cazul unui procent de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, in timp ce face balet, spagat, gimnastica, sau cele care practica excalada/catararea ori alpinismul, practica ciclismul si himenul lor se poate rupe timpul efortului intens depus la competitii sportive''. Fata din acest caz se afla/numara printre cele care pot fi acuzate pe nedrept de o fapta inexistenta si asta dintr-un motiv stupid, fiindca multora le lipsesc cele mai elementare cunostinte si informatii in aceasta privinta. Ar fi indicat ca mai intai fiecare sa citeasca si sa se informeze corect si doar pe urma si doar daca are argmente clare, certe si corecte sa lansezi acuzatii mai mult sau mai putin fondate. Multa sanatate! http://realitateadamboviteana.ro/de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele/

| minrest a răspuns:

Nu curge intodeauna. Cand curge, de regula sunt vreo doua picaturi.

| Emma30555 a răspuns:

Se întâmplă des asta. Mai informează te și din alte surse cum ar fi un simplu google, și o afli mai multe. Deci se întâmplă frecvent și este normal dar tu dacă ai experienta îți dai seama, o virgina este foarte strâmtă, nu poți sa faci sex prea ușor.

| RobertMoon a răspuns:

Am trecut și eu printr-o situație similară cu a ta cândva, iar nici acum nu știu adevărul, poate a avut himenul elastic și nu s-a rupt, deși nu cred sau a mai făcut asta cu cineva și nu ți-a spus. Nici după ceva vreme nu i-a curs sânge?

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu e obligatoriu să curgă sânge la dezvirginarea. Dacă ai mai făcut sex cu altcineva ar trebui să îţi fi dat seama dacă a fost sau nu virgină. Nu sângerarea reprezintă indiciul pentru asta.

| Victoria18 a răspuns:

E posibil sa fi avut himen elastic sau sa-l fi pierdut in urma unei activitati! Unele fete si-l pierd pe parcursul vietii in urma diferitelor activitati cum ar fi mersul pe bicicleta, etc! Bineintes ca exista si posibilitatea sa te fi mintit ca e virgina.

| Victoria18 a răspuns:

E posibil sa fi avut himen elastic sau sa-l fi pierdut in urma unei activitati.
Unele fete si-l pierd pe parcursul vietii in urma diferitelor activitati cum ar fi mersul pe bicicleta, etc! Bineintes ca exista si posibilitatea sa te fi mintit ca e virgina.

| 06072016 a răspuns:

Nu întotdeauna curge, depinde de corpul fetei.

| Cristi_Pitic_1996 a răspuns:

Este posibil sa fi fost din cauza prezervativului!?