| Iepure6968 a întrebat:

Am facut sex cu prietena mea ea fiind virgină si prima data nu a curs sânge deloc (poate ca era excitata mai mult)iar peste o săptămână am facut o iară si nu era așa excitata si a curs sange destul de mult, dar acum cand o introduc ii curge si nu înțeleg de ce, va rog seriozitate, astept un răspuns concret

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un raspuns "concret" poti obtine numai de la un medic ginecolog, in urma consulatatiei facute iubitei tale!

Aici nu putem da nici un raspuns concret, doar idei, sfaturi, pareri, opinii...
Posibil ca prima oara sa fii fost excitata si urmatoarele dai ai sarit pe ea fara sa-i faci preludiu si cum nu era exictata ai rupt-o.

Dar tu ai fost virgin?
tie ti s-a rupt ata sau nu? Ti-a curs sange?

| OmBanal33 a răspuns (pentru Violleta2022):

La baieti nu se rupe ata niciodata, de asemenea nu curge sange, informatia este eronata...

| ArcCoco a răspuns (pentru OmBanal33):

Ata (numit si "Fraul Preputului") difera in elasticitate. El se poate rupe in cazul unei penetrati agresive/nelubrifiate si poate tasni sangele ca in cazul oricarei rani.
E corect totusi ca nu se rupe la toti barbatii, si nu neaparat in timpul sexului sau in timpul primei partide.

| ArcCoco a răspuns:

Sfatuieste-o sa mearga la ginecolog. Cand se rupe himenul, de regula curg cativa stropi de sange, cat sa fie sesizabili poate pe un cearsaf alb. Mai mult de atat poate fi semnul unei rani undeva in organul ei reproducator.