| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex protejat cu partenera si am simtit ca mi-am dat drumu, m-am dus am scos prezervativul m-am sters am pus altul am continuat, la sfarsit s-a rupt (in ultimul minut) dar inainte sa ejaculez (am ejaculat dupa la baie). Are ciclul neregulat deci nu stiu cand are perioada fertila etc. Are rost sa cumpar pastila de a 2-a zi sau am sanse mari sa scap din asta fara?

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti face economie, asteptand.

| calutuldemare a răspuns (pentru neutrino):

Deci sugerezi sa nu cumpar pilula?

Răspuns utilizator avertizat
| Ottakringer a răspuns:

Salut. Incearca sa folosesti prezervative mai de calitate.

| roxanaandreea a răspuns:

Eu zic sa cumperi pilula de a doua zi sau de a cincea zi eventual ca sa nu ai surprize neplacute. Daca nu-i vine luna asta eu zic sa faca niste teste de sarcina iar daca sunt pozitive sa va prezentati la un ginecolog pentru un eventual avort, dar chiar daca sunt negative ar trebui pentru ca e bine sa faca cate un control din cand in cand. Sper sa fie totul bine.

| 123234abcaniela a răspuns:

Daca nu vrei sa ai surprize cumpara pilula de a doua zi. Nu trebuie sa ejaculezi neaparat ca ea sa ramana insarcinata, in timpul actului sexual un baiat/barbat elimina mici picaturi din acea substanta( cauta pe net) si partenera poate ramane insarcinata.