| AndreeaFrummmmmm a întrebat:

Am făcut sex protejat in ziua ovulației. Prezervativul nu s-a rupt. Exista vreo posibilitate sa rămân însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care este folosita o metoda de protectie adecvata si sigura, sexul poate fi intretinut in oricare zi incepand din prima zi de menstruatie si pana in ultima zi a ciclului, adica preziua urmatoarei menstruatii. Rostul si rolul protectiei este cel de a permite intretinerea de contacte sexuale permanent fara a exista posibilitatea de a se forma/naste o sarcina, in cazul in care metoda folosita nu "esueaza" sau nu se rupe prezervativul. In cazul prezentat cel putin teoretic este IMPOSIBIL sa apara chiar si cea mai mica problema. Multa sanatate!

| AndreeaFrummmmmm explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc din suflet, voiam sa ma asigur

2 răspunsuri:
| vizuk a răspuns:

Daca spermatozoidul este wireless, poate