| IonutMihai092 a întrebat:

Am facut sex si ne-am despartit, am ramas cu gandul ca daca a ramas, am facut-o protejat, am iesit inainte de ejaculare iar prezervativul era intact(umplut cu apa). S-a intamplat duminica iar ea zice ca vineri ar trebui sa ii vina, dar eu nu am cum sa mai stiu asta. Ce sa fac?

8 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul menstrual al prietenei tale este catusi de cat regulat, atunci in mod logic si normal NU ar mai trebui sa fii ingrijorat sau stresat din 2 motive cat se poate de importante si anume :
1.) -- fiindca actul sexual a fost intretinut cu prezervativul montat corect pe penis si acesta a ramas intreg pana dupa momentul terminarii actului sexual si fara sa fi fost ejaculata sperma;
2.) -- de asemenea fiindca actul sexual a fost intretinut in ULTIMA SAPTAMANA a ciclului menstrual cu circa 5 zile inainte de ziua de pornire a menstruatiei, reiese ca sexula a avut loc in timpul PERIOADEI DE INFERTILITATE ABSOLUTA, adica in zilele in care formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculata in vagin.
In concluzie nu are rost sa te stresezi si nici sa mai fii ingrijorat. Multa sanatate!

| Goete a răspuns:

Mai *** una

| Jay1 a răspuns:

De unde apă!

| Ionut3399 a răspuns (pentru Jay1):

Adica am umplut dupa cu apa prezervativul si era intact nu a curs picatura pe niciunde. Pentru verificare

| Jay1 a răspuns (pentru Ionut3399):

OK!-Verificarea de după este și ea foarte importantă, nu-ți mai fă griji prezervativele sunt cele mai eficiente cand vine vorba de prevenirea sarcinilor nedorite!

| Daniel987 a răspuns:

Așteaptă, îți va zice dacă nu i-a venit laughing

| DdPaul a răspuns:

Cum adică cu apă?

| Ionut3399 a răspuns (pentru DdPaul):

Adica a umplut dupa cu apa prezervativul si era intact nu a curs picatura pe niciunde. Pentru verificare