| gaby140 a întrebat:

Am facut sexx cu prietena mea acum 3 zile, si astazi. Am folosit prezervative, dar am impresia ca s-a scurs putina sperma prin deschizatura. Ce se poate face si cat de posibil e sa ramana gravida?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Data viitoare, cumpara masuri mai mici de prezervativ, ca sa nu mai iasa sperma pe langa.
Ai fost norocos de data asta, dar prezervativele mari se pot rasucii pe penis in timpul actului sexual si se pot rupe. Atunci, chiar esti in mare primejdie sa o lasi insarcinata.
Sa stii ca nu-i rusine sa ceri numere mai mici de prezervative, ca sa nu mai risti alta data!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca marimea prezervativului este cea corecta si se potriveste perfect pe penis, atunci devine imposibila orice probabilitate de a se putea scurge sperma printre prezervativ si penis. Teoretic este imposibil sa se produca ceea ce sustii, fiindca in acel moment prezervativul ar cadea/aluneca de unul singur de pe penis. De asemenea pentru cultura ta generala trebuiesa stii ca; femeia poate ramane insarcinata NUMAI in cazul in care sperma ajunge in vaginul ei intr-una dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE a fiecarui ciclu menstrual. In afara perioadei fertile formarea unei sarcini este IMPOSIBILA indiferent de natura sexului intretinut. Multa sanatate!

| Kanajambe69 a răspuns:

Esti sigur ca nu era secretie vaginala?
Ce poti sa faci e sa iei un test de sarcina la vreo saptamana dupa ce prietena ta trece de ovulatie.
P.S. Data viitoare ia-ti prezervative pe masura.

| Ioana74ses a răspuns:

Trebuia sa ia pastila de a doua zi, sa dea cu jetul de la dus...si eu am ramas tot la fel, intamplator!

| MrDiaz a răspuns:

Stai linistit. esti tatic happy

| MrDiaz a răspuns:

Poti sa stai linistit si sa te relaxezi. esti tatic