| Sara2 a întrebat:

Am facut un test de sarcina si a 2 liniutza a iesit dupa 12 min f slaba...mentionez ca nu am avut contact sexual se poate fals pozitiv? voi ati pastit asa ceva?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai avut contact sexual in ultimele 2 luni, de ce faci test de sarcina? Eu cred ca esti insarcinata, dar pentru confirmare, ia maine un nou test si fa-l din urina de dimineata. Aparitia unei a doua liniute, oricat de slaba, semnifica test pozitiv in 99% din cazuri.

auran
| auran a răspuns:

Nu exista fals pozitiv
daca sunt doua liniute atunci esti insarcinata.
Faptul ca a iesit mai tarziu dupa cum spui tu, poate fi datorat cantitatii insufuciente de urina.

| nicky a răspuns:

Repeta testul, fa-l dimineata cu prima urina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer testele de sarcina nu sunt asa bune
de multe ori te mint
dar totusi mai bine du-te la medic, dar cum ai zis ca nu ai avut contact sexual mai bine stai linistita