| MihaEma a întrebat:

Bună, am făcut un test de sarcină iar a doua liniuță care indică dacă testul e pozitiv se vedea foarte încet, poate fi pozitiv dacă liniuța era foarte slabă?
Menționez că: am avut contact sexual neprotejat și menstruația nu mi-a mai venit din 23 Iulie(când oricum m-a ținut 4 zile în loc de 6, 7zile) dar nici nu e regulată.

10 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cel mai sfânt test se sarcina este să îți recoltezi sânge Beta Hcg, acesta are o acuratețe de 100%. Rezultatul iese in 2-3 zile. Mergi la Synevo și cere analiza.

| MihaEma explică (pentru MihaelaDart):

Mulțumesc!
Dar am aflat deja, sunt însărcinată

| MihaelaDart a răspuns (pentru MihaEma):

Felicitări! Sarcină ușoară!

| Sara2 a răspuns:

Dacă a 2-a liniuță a ieșit în primele 10 minute este foarte posibil să fie pozitiv, testul de fapt detectă o substanță din corp pe care o au doar femeile însărcinate. Repetă testul cu prima urină de dimineață pentru siguranța ta.

| MihaEma explică (pentru Sara2):

Testul l-am făcut cu prima urină și în primele 5 minute a apărut liniuța

| Bizon95 a răspuns:

Deci menstruatia ti-a venit inainte sau dupa sex-ul neprotejat?

iar de insarcinata, NU e imposibil sa fii, in general testele de sarcina de la supermarket sunt 98% corecte, insa 100% iti poate spune NUMAI un doctor!

| MihaEma explică (pentru Bizon95):

Nu este imposibil să fiu însărcinată, e chiar foarte posibil!
Deci am avut contacte sexuale mai multe neprotejate (pentru că îmi doresc un copil) și am avut și înainte și după menstruația din 23 Iulie care a fost diferită de toate, a durat puțin și nici nu a fost multă scurgere

| AliGab a răspuns:

De cate ori a fost foarte slaba acea liniuta eu am fost insarcinata.

| alfabet258 a răspuns:

Nu. A doua liniuță trebuie să fie la fel de evidentă ca prima ca acesta să fie pozitiv.

| AliGab a răspuns (pentru alfabet258):

Nu-i adevarat! Citeste un prospect al unui test de sarcina. La mine ultimele doua sarcini liniuta abia se vedea si totusi, testul a fost cu adevarat pozitiv. Din pacate o sarcina am pierdut-o, iar a doua sper sa fie in regula