| Anne_1161 a întrebat:

Am fc`o cu prietenul meu pentru prima data. tin sa va spun ca am folosit chiar 2 prezervative Durex. poate va suna a prostie da` eu sunt destul d micuta si am vrut sa ne protejam mai bine. dar e o prbl... sunt deja 3 zile d cand nu mi-a vn si ma ingrijorezsad as putea fi ramas insarcinata?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal nu, dar trebuie sa stiti ca doua prezervative NU sunt mai sigure decat unul folosit corect, ba chiar ceva mai nesigure. Nu exista nici o metoda contraceptiva care sa depaseasca siguranta prezervativului (99, 98%). Dar la ginecolog ai fost tu? Fiindca ma gandesc ca fiind micuta (oi avea, Doamne fereste 15-16 ani), s-ar putea ca organismul tau sa nu faca fata vietii sexuale si sa fi facut o dereglare majora.

| wildthing a răspuns:

Destul de micuta? Si atunci de ce ti-e gandul la poola?

| lyrics a răspuns:

Nu e chiar indicat sa folositi doua prezervative deodata, pentru ca exista riscul(mai mare)de a se rupe.
e posibil totusi sa fie o dereglare, de la faptul ca ti-ai inceput viata sexuala.
daca au trecut 21 de zile, fa un test de sarcina cu prima urina de dimineata.
daca nu, mai asteapta 4 zile in cazul in care nu-ti vine(doamne fereste)si fa un test tot cu prima urina de dimineata
:*

| cornel a răspuns:

O intrebarestraight face

cati ani ai?

11?

| NOBODY a răspuns:

Ar putea să aibă în jur de 7 ani după modul de exprimare.

| Andre95 a răspuns:

Paranoia, nu ai nimic oh go on

| Anne_1161 explică:

Am 16 fraierelaughing