| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu un baiat 9 luni de zile. Ne-am despartit din cauza mea (recunosc), dar acum dupa o luna cred, iesim la suc, in acelasi grup de prieteni si ne vedem mai tot timpul. Eu am 17 ani si el 19. Mi-am inceput viata sexuala cu el. Acum, de cand nu mai sunt cu el, am mai fost la el acasa si am facut... ce-am facut(va dati seama ce am facut). Eu i-am spus ca o fac dar nu vreau sa fie o aventura. El mi-a raspuns si mi-a zis ca nu va fi o aventura pentru ca el a fost primul(adica cu el mi-am inceput viata sexuala). Eu am spus "ok". L-am intrebat daca ne impacam si mi-a raspuns ca imi mai da o sansa dar sa mai asteptam. De ziua mea mi-a facut cadou si m-a mai si pupat pe gura, nu numai o data, de mai multe ori, chiar sarut, dar inca nu suntem impreuna. Eu nu vreau sa-l stresez si nu-l mai bat la cap cu intrebari de genu "ne impacam". Il las sa-mi spuna el. Am mai fost la el acasa de mai multe ori. Ce sa inteleg din toate lucrurile astea? Dupa mine eu zic ca vrea sa se impace cu mine dar ma mai testeaza sa vada daca il iubesc si sa-mi vada comportamentul. E asa?

Răspuns Câştigător
| sunshine939 a răspuns:

Adevarul este ca tu il cunosti cel mai bine. daca e genul de baiat care nu face primul pas inseamna ca trebuie sa il faci tu.dar deja l ai facut.ai spus ca vrei sa fii cu el acum e randul lui.numai insista daca te invita undeva accepta dar fara sa faceti dragoste fara gesturi amoroase pana nu sunteti oficial impreuna. daca el te are cand vrea dc i ar mai trebui sa fie oficial cu tine? cand te are la cheremul lui? e mai mult decat logic.deci tu ai venit la el, chiar foarte mult.te ai oferit pe tava chiar daca suna urat dar asa se numesc intalnirile voastre cand el nu este intr o relatie cu tine.acum e randul lui.meriti mai mult decat intalniri ocazionale. poate ca tine la tine dar lasa l sa lupte pentru tine.sa zic"ma fata asta chiar nu merita sa stea in umbra trebuie sa ii ofer locul care merita"acela de iubita nu de roata de rezerva.succes

7 răspunsuri:
| Sn1p3r a răspuns:

Exact nu mai iesi o perioada si vezi ce atitudine are.De acolo iti poti da usor seama daca tine la tine, sau a fost doar sexul!

| sunshine939 a răspuns:

Parerea mea este ca te tine de rezerva.cum sa mai intretineti relatii sexuale daca numai sunteti impreuna? stii cum sa il faci sa se decida mai repede? in primul rand dispari din campul lui vizual.adica sa nu te mai vada o perioada. vezi tu cum faci.in al 2 rand.numai fa dragoste cu el pana nu sunteti impreuna.ce garantie ai tu ca el nu se culca si cu alta? in al 3 lea rand nu l mai contacta in cazul in care o faci.si daca trec mai mult de 2 saptamani si tot la fel e situatia e clar ce decizie a luat nu crezi?

| sunshine939 a răspuns:

Deci mai clar de atat ce vrei sa fie"pot sa ma culc cu oricare sa tot cu ea stau"sa ti traduc"pot sa stau cu cate fete vreau si sa fac ce vreau pentru ca stiu ca ea(adica tu)o sa ma primeasca inapoi indiferent ce fac pentru ma iubeste orbeste)cat timp te vede des, aveti relatii intime, stie ca tu nu umbli cu altul ca il astepti pe el sa se hotarasca el nu are dc.deci el are dreptul sa se culce cu cate vrea(pentru ca oficial nu e cu tine)in schimb se culca si cu tine repet chiar daca nu e intr o relatie oficiala.cum te simti sa spuna ca a facut o cu x si y (ca normal nu ar trebui sa te deranjeze ca nu sunteti imp)cand tu stii ca acum o zi 2 3 50 ati facut ce ati facut)...imi poti lasa un id prin msg daca vrei sa mai vorbim pe mess intru cam rar pentru TPU.te pup

| Aaaanonim a răspuns (pentru sunshine939):

Mersi mult pentru sfaturi. de cand mi-ai raspuns nu am mai avut intalniri intime. ID-ul nu pot sa ti-l las...ca nu intru prea des. poate o sa vorbim si pe mess. dar vad eu cum fac ca nu vreau sa ti'l las aici id-ul meu. mersi din nou.

| sunshine939 a răspuns:

Poti sa imi lasi mesaj cu el si nu il vede nimeni.nici eu nu stau prea mult pe mess.ma bucur ca te am putut ajuta si mi ar placea sa stiu cum evolueaza situatia ta.te pup ai grija de tine.

| sunshine939 a răspuns:

Nu merge sa iti dau mesaj imi zice"statutul de membru junior nu ti permite sa trimiti mesaj " cu toate riscurile t il las aici"sherin_ok2006"

| TuPeistU a răspuns:

La 17 ani ar cam trebuii sa stii cum sta treabahappy