| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica povestioara ca toate adolescentele imi place foarte mult un baiat de la mine de la liceu el fiind mai mare de cat mine in clasa a 11a iar eu a 10a totusi el anul trecut cand am fost eu in clasa a9a el a umblat foarte mult dupa mine iar eu nici nu il bagam in seama pana ce am ajuns in clasa a 10a si el are o prietena din clasa a 9a acum sunt impreuna de 5-6 lunicrying pe messenger imi spunea ca nu o iubeste doar ca tine la ea dar totusi dupa 5-6 luni impreuna si se sarut la liceu pe hol cum poate zice ca nu o iubeste? dar de fiecare data cand ma vede ca trec pe langa ei sau sunt prin zona parca ia mana de pe prietena lui si se tot uita la mine... oare are doua fete? el a incercat sa se desparta de ea dar a zis ca ea a inceput sa lacrimeze si a renuntat, acum zice ca nu se poate desparti de ea numai daca ea va spune vreo minciuna atunci relatia lor se incheie(la el nu ii plac minciunile)si numai atunci va putea fi cu mine! eu am incercat sa il uit fiind cu un alt baiat tot de la mine de la liceu care era intr-o clasa cu el dar relatia mea cu acel baiat nu a durat deoarece eu chiar nu il iubeam si ma simteam ft nasol! la liceu eu nu il bag in seama cu el(pe baiatul pe care il iubesc), dar el cateodata da, ar trebui sa il bag in seama? acum 3-4 luni m`am plimbat cu el prin oras c`am de la 14-19 si intr-un final am stat pe o banca cateva ore(1-2) apoi a incercat sa ma sarute si m`am tras am vrut sa il sarut dar ma simteam prost pentru ca stiam ca el are prietena si m`am pus in locul ei si nu mi-ar fi placut. Apoi mai incolo am stat pe un utut nu sa mai riscat sa ma sarute cred ca de frica sa nu ma trag iar dar m-a intrebat de ce nu vreau sa il sarut, credea ca am vazut ceva defect dar nu era asa, apoi i-am zis ca nu pot sa fac asta din timp ce stiu ca are prietena, iar in cea zi nu a vb cu ea la telefon deloc doar ii spunea ca nu poate vorbi si ii inchidea, si ea il tot suna.Ma puteti ajuta? va rog frumos! ce sa fac sa astep pana va zice ea vreo minciuna? asta e o prostie.Va multumesc ca ma ajutati!

2 răspunsuri:
| xibalba a răspuns:

Eu nu as sta cu un baiat ca asta, nici nu m`as intalni cu el si nu inteleg de ce faci asta. Iti place sa fii a 5-a roata la caruta? E deja cu prietena lui si nici macar nu e in stare sa isi asume responsabilitatea. Daca vrea sa se desparta de ea, sa o faca. E adevarat ca tipa aia va plange, daca relatia lor se va termina. E normal sa fie asa, dar macar scapa de o pramatie, pentru ca e clar ca relatia lor nu e cea mai fericita de pe pamant daca el se intalneste cu tine, inseamna ca se preface in fata actualei lui prietene.

Pe tine nu trebuie sa te intereseze care e treaba intre ei. Ai dreptul sa il pui pe tipul asta sa aleaga(asta daca vrei sa fii tu prietena lui oficiala si nu doar aia de rezerva). Tu sau fata aia. Si in functie de decizia pe care o va lua, o sa vezi ce faci mai departe.

| bluesky a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii spui ca vrei sa fii cu el, dar sa se desparta de prietena lui. O va durea enorm si va plange dar asta e. Spune-i sa aleaga una dintre voi, daca o alege pe aia, stai linistita nu e ultimul, daca te alege pe tine, felicitari!winking Bye