| Puf a întrebat:

Am fost cu un baiat timp de 1 an si ceva. L-am cunoscut la nunta matusii mele si la inceput nu imi placea deloc de el. Mi se parea ca e prea vagabont pentru mine. Cu timpu m-am indragostit de el si am acceptat sa fiu cu el. S-a schimbat foarte mult in bine, parintii si fratii lui ma apreciau foarte mult, deoarece pentru mine el a devenit un baiat mai bun. A vrut sa renunte la scoala, l-am incurajat si a mers mai departe. De ceva timp ne certam din ce in ce mai mult si pana intr-o zi cand ne-am despartit definitiv. Asta a fost acum 4 luni. L-a inceput mi-a fost foarte greu. Nici acum nu l-am uitat. Din cauza lui nu pot fi cu alt baiat. El a fost prima iubire, primul sarut... Acum el vrea sa se impace cu mine, deoarece nu m-a uitat.Insa eu nu pot uita ca atunci cand ne-am despartit m-a ranit si plus de asta acum s-a lasat si de scoala. Toata lumea spune ca nu e de mine. Nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac.

Răspuns Câştigător
| HBK a răspuns:

Prin cate incercari ai mai fi si tu dispusa sa treci.Nu-ti prelungi suferinta, de ce sa vii de unde ai plecat? Au fost si momente frumoase si mai putin frumoase.Si in tot acest timp, ti-a fost greu.Nu-ti uita prima iubire, dar asta nu te impiedica sa mergi mai departe sa iti vezi d viata ta.

6 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Nu trebuie sa-i asculti pe altii daca e bun pentru tine sau nu e bun.Trebuie sa-ti pui u intrebarea asta si sa decizi u daca te mai merita sau nu, daca-l iubesti asa de mult eu zic sa te impaci cu el, sa-i mai dai o a 2 sansa pentru ca fiecare merita asta!

Răspuns utilizator avertizat
| TheLoveDoctor a răspuns:

Nu întreba pe altcineva. intreaba-ți inima ce simte!

| copilu a răspuns:

Buna parerea mea e."nu cere iubire cuiva care nu se iubeste nici macar pe el."viata merge inainte toate trec deci pastreaza ce a fost frumos si ramai cu amintirile placute.Nimic nu va mai fi ca prima oara ai grija si bafta

| danutza91 a răspuns:

Pai daca va iubiti de ce nu va mai acordati o sansa ...toata lumea merita a doua sansa crede-ma mai ales atunci cand iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vedeti voi ce e bine