| Chocolateangeeeel a întrebat:

Cat de mult o sa conteaza pentru mine in viata ca m-am despartit de baiatul pe care l-am iubit si care a fost primul pentru mine(am 16 ani)? Au trecut 4 luni si inca am momente in care ma gandesc la el si plang.Conteaza atat de mult faptul ca a fost primul? Eram zi de zi impreuna eram atat de obisnuita(pentru m m detalii cititi celelalte intrebari)

24 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Ma crezi ca habar nu mai am cu cine si ce faceam pe la 16 ani?
Pustoaico, pana la MACAR 23-25 de ani, n-are sens sa te gandesti la iubiri eterne. Serios, daca nu te bucuri acum de libertate, de tinerete, de lipsa grijilor, cand vrei sa o faci? Peste cativa ani iti vei aduce aminte de ce gandeai acum si vei rade de tine gandindu-te cat de prostuta erai odata.

| MyPassion a răspuns:

Eu zic ca fiind primul tau prieten de aia iti lipseste si conteaza asta pentru tine, si eu m-am despartit de fostul meu prieten si ultimul pana acum de vara trecuta, si inca ma gandesc la el happy, dar o sa treci peste, poate vei intalni un alt baiat.happy

| Anonima264 a răspuns:

Primul baiat cunoscut si prima iubire niciodata nu se va uita!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonima264):

Chiar? laughing laughing laughing
no comment

| TiffanyღBJ a răspuns:

Pentru ca a fost primul, o sa iti amintezti mereu de el, dar nu o sa te mai doara pentru ca o sa intalnesti alti baieti si o sa te vindeci de ranile pe care le ai acum.

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

Ei bine asa se intampla cand iubesti pe cineva asa de mult. O sa treci si peste asta dar de uitat nu vei putea sa-l uiti fiindca a fost primul pentru tine. Daca era asa de posesiv ai facut bine ca l-ai parasit, relatia aia nu ar mai fi putut continua. Suna dur dar atunci cand ajungi sa minti ca sa nu ti se ceara socoteala sau cand esti lovita nu mai merita sa stai cu astfel de baieti fiindca mai tarziua lucrurile pot degenera

| WoKy a răspuns:

Este o vorba asa: "Ochii care nu se vad se uita". E perioada asta de adolescenta, o perioada nebuna pot sa zic.
Esti intr-o stare asa pentru ca poate nu ai mai avut un prieten la care sa tii asa de mult la el.
Viata nu se rezuma doar in SEX si baieti/fete. Incearca sa te lipesti de alt baiat sau cum vrei tu. Plimba-te prin parc cu prietenii, bea un suc cu ei(o cafea/bere/vodca sau ce vei tu). Sa nu ma crezi paranoi, ca nu vorbesc pederost.
Aceeasi treaba am patit si eu si a fost totul ok. Am intalnit fete noi, acum am 16 ani si nu ma mai gandesc la persoana respectiva deloc. Am ramas buni prieteni, poate prea buni uneori dar marog.
Ai abia 16 ani, nu cred ca va avea vreo influenta.
Salut!

| Albstri?axx a răspuns:

Eu am aceeasi parere cu Rollwo.Du-te la el si mai spune-i odata, sinecr Te iubesc! Bafta! happy

| Rollwo a răspuns:

Dacă tu te-ai desparţit de el, inseamnă ca ai avut nişte presimţiri ca nu mai poţi continua. Dacă te-ai despărţit dintr-o simplă ceartă e stupid. Sfatul meu?
Du-te chiar mâine la el si i-al în braţe spunându-i " Te iubesc! ".
Si nu lasa tot ce aţi facut voi doi impreuna de-a lungul timpului doar pentru că ai avut tu o zi mai proasta.
Sper ca te-am ajutat si imi pare rau pentru tine, chocolate!

| Chocolateangeeeel explică (pentru Rollwo):

Aveam zile superbe dar era prea gelos ma izolasem de toti si a ajuns sa de-a in mine pentru ca il minteam(automat pentu ca nu ma lasa sa fac nimic). Sa ma mai duc?happy

| Rollwo a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Du-te la el, spune-i "te iubesc!'' si cu ochii fix in fata lui spune-i ca e singurul baiat pe care il iubesti de pe lumea asta. Spune-i sincer treaba asta si mai tarziu imi vei da dreptate..Mult noroc, chocolate!

| Petrica44 a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Daca as fi o fata/femeie si un barbat mi-ar vorbi urat, nu mai spun sa ma loveasca, automat in secunda doi va vorbi cu peretii.Esti tanara, ai toata viata inainte, o sa cunosti zeci sau sute de barbati si incet, incet iti vei da seama ca nu se merita sa te sacrifici pentru mitocani si badarani, care se cred buricul pamantului si considera ca femeile sunt exclusiv proprietatea lor.Deschide ochii,deschide-ti sufeltul,fii vesela,optimista, razi, canta, distreaza-te, bucura-te de fiecare clipa ca si cand ar fi ultima.Viata-i scurta si nu trebuie s-o irosim in van.Gelosi si batausi precum ex prietenul tau, se gasesc langa toate ghenele de gunoi din lume, asa ca uita-l si gaseste-ti unul care te merita cu adevarat.Multa bafta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chocolateangeeeel):

Nu te mai lega cu el ca cu izolarea de toti nu prea duce la final fericit
Si el nu te poate obliga esti o persoana publica si independenta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rollwo):

Si iar sa nu vorbeasca cu nimeni si sa asculte un idiot scuze de cuvint da ma cam enervasem

| Rollwo a răspuns (pentru anonim_4396):

Te enervasei? Pe bune? Ce drepturi ai ma tu sa insulti pe site-ul acesta? Esti mai superior? Esti tare in gura? Ei bine eu nu insult pentru ca am bun simt.Si pentru fraza aia cu "esti independenta si nu poti fii obligata" este o prostie.TPU este un site unde oamenii pun intrebari si asteapta pareri de la alti utilizatori.Eu nu i-am pus cutitul la gat si i-am zis sa faca asta ok? Eu mi-am dat doar parerea mea.Peace!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rollwo):

Idiot este prietenul ei nu tu si sunt fata
Dar de ce fraza este o prostie orce persoana este independenta si rare ori depinde de cineva parinti poate, si nimeni nu o poate obliga sa faca ceva, este o persoana publica si independenta si nu e nici o prostie aici.Ssi inca ceva daca chiar ai asa o parere ca ea depinde de prietenul ei si trebuie numaidecit sa se impace si iar sa-l asculte si nu incalce nici un cuvint mai uitete prin DREPTURILE OMULUI si o sa-ti schinbi parerea

| Rollwo a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti duda rau.Eu NU am obligat-o PROAST-o, ce imi zici mie de drepturile omului? Ai citit si tu ceva in viqtq asta si te dai mare? Pentru ca nici nu sti sa scrii, doamn-o "orce".Si sincer eu ti-as recomanda o carte, Abecedarul.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rollwo):

Eu nu-s romanca.Si vad ca nu ai argumente si o ei razna mai pe scurt fugi de la tema

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rollwo):

Mai ai ceva argumente contra libertatii si independentei unei persoane?
Si te rog nu fugi de la tema

| Rollwo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu fug, eu doar vreau sa stiu ce mama dracului ai tu cu drepturile omului.Nu are nici o legatura cu parerea mea.Stii ce? Mi-e lene sa mai scriu pentru o persoana care nu intelege.OFF TOPIC pentru mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rollwo):

Acum chiar fugi
Are legatura cu drepturile omului dupa cum spune ea el a obligat-o sa il asculte si sa faca ce spune el si in rezultat nu mai avea prieteni si a inceput o dependenta cu santaj ca daca nu face ce vrea el inseamna ca nu-l iubeste bla bla bla.
Tipul este un vampir psihologic.Vampirii psihologici sunt un grup psihologic si social care isi cauta jertfe adica gaseste o oarecare care ii da ascultare si incet cu incet ea devine un obiect personal si chiar daca se pune punct relatiei el oricum o santajeaza spune ca nu va mai fi asa dar oricum se va ajunge iar unde a fost.
A scapa de vampirii psihologici este greu pentru unele persoane dar este o unica sansa sa nu-i mai atraga atentia si dupa un timp vampirul psihologic intelege ca a pierdut-o si incepe sa-si caute alte jertve.
Sa tratezi un vampir psihologic este imposibil el intotdeauna isi va cauta alte si alte
Si daca ti-e lene inseamna ca numai poti argumenta si eu am dreptate

| pastapac a răspuns:

Acum conteaza, peste cativa ani nu o sa-ti mai pese deloc

| bonaventura a răspuns:

Gaseste ti pe alticineva si sigur o sa l uititongue

| H00LiGaN a răspuns:

Peste 1 an 2 nici nu o sa stii cine a fost baiatul respectiv. Inca esti tanar doar 16 ani.