| elenaps a întrebat:

Am fost cu un tip anul trecut, in iarna, nu mult, vreo 2 saptamani. Ne-am despartit pentru ca am descoperit cu stupoare ca mai era cu o fata. In vara, a reintrat in vorba cu mine pe mess, si-a cerut scuze etc etc, l-am iertat; am fost din nou impreuna aproximativ o luna. Sunt o persoana foarte sensibila si mai pot adauga ca ma destainui aproape oricui, spun lucruri de suflet celorlalti, pe care nu ar trebui sa le stie, legate de relatiile mele, asa ziselor "prietene". Asa i-am povestit si unei colege de clasa despre el, defecte, calitati. Timpul a trecut, ei s-au imprietenit. Astazi au ajuns sa fie impreuna. ceea ce ma deranjeaza e ca, desi e o diferenta de varsta intre mine si el, si intre colega mea si el, cu ea se poarta ca si cu iubita sa.cu mine se purta mai diferit. De fiecare daca cand vroiam sau aduceam vorba despre relatia noastra, cand inca nu era cu ea, imi spunea ca nu stie exact ce vrea, adaugand " Eu nu sunt pentru tine ". Ce sa fac? Help!

Răspuns Câştigător
| multimoak a răspuns:

Cel mai bine este sa nu-i mai arati ceea ce simti, el se foloseste de asta si te considera o jucarie. Fii independenta, arata-i ca nu-ti pasa. Stiu ca e dureros si este foarte greu, dar sper din tot sufletul sa nu mai treci prin asta. Trebuie sa constientizezi ca nu te vrea pentru o relatie dat fiind faptul ca a spus ca nu este pentru tine. El te priveste undeva de sus si pentru ca l-ai iertat i-ai dat cale libera sa se poarte asa. Fii rea si nu-i arata slabiciunile tale. Iti va fi necesar si fata de el si fata de relatiile viitoare.
P. S.: Sa nu uitam ca baietii sunt vicleni si fetele sunt si mai viclene happy

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, draga ...mai bine uita de el, ignora-l, fi indiferenta si nu te mai arata ca iti pasa de el, mai bine vezi-ti de viata ta. El nu te iubeste de aceea ti-a spus ca nu e de tine, daca te iubea acum era cu tine si nu spunea acest lucru.Mai ales ca atunci cand iubesti nu conteaza alte aspecte.
Nu mai vb cu el si lasa-l in pace daca se considera(poate)superior cand nu e deloc; poate s-a referit la varsta dar ce conteaza varsta intr-o relatie sau iubirea? Cu(virgula) colega ta poate sa fie altfel, nu? Mai sunt baieti, el nu te merita, nu ii pasa de tine, atunci nici tie sa nu iti pese!

| paramore a răspuns:

Imi pare rau sa iti spun dar din ce am citit u ai fost pentru el doar ceva cu care sa isi ocupe timpul...cred ca cea mai buna solutie ar fi sa-l uiti si sa-i lasi pe ei in treaba lor, are dreptate ca nu e pentru tine, nu te merita

| ramona_4785 a răspuns:

Daca el a spus ca nu este de tine nu poti obliga pe cineva sa fie cu tine chiar daca u tii la el cel mai bine este sa il lasi in pace pentru ca dragoste cu de-a sila nu se poate stii si u asta, poate ca este o joaca pentru el chiar si cu prietena ta si diferenta de varsta, mai bine iti vezi de viata ta chiar daca tii la el incerca sa treci peste si gaseste-ti pe cineva care sa te merite.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Daca a fost in stare sa fie cu prietena ta, e chiar asa: nu e pentru tine. Nu-i mai arata ca iti pasa, incearca sa-l uiti. Iar asa-zisa ta prietena isi va da seama ca a gresit. Se vor desparti in curand si tot la tine se va intoarce! Bafta.

| alina_7697 a răspuns:

Tipa a fost putin cam dubioasa, si putin cam nesimtita la faza asta. Din punctul meu de vedere nu ar trebui sa ai nici o legatura cu nici unul dintre ei, si sa-ti vezi de treaba ta, nu se rezuma clasa ta decat la ea. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita de el iti spun din experienta baietii sunt inselatori.

| karla22 a răspuns:

Lasal balta sunt sute de baieti, nu fi proasta si tanji dupa el. a plecat asta, las ca vine urmatorul. nu sta si plange ca pierzi sau lupta pentru dragostea ta. nu merita sa te lasi. merita? in fata unei sa-nu-zic-ce? nu merita. dar daca se poarta rau cu tine si nu te mai vrea pentru alta, lasa-l si prefate indiferenta, prefate ca nici nu exista. trece pe langa el cu indiferenta ca si pe langa un perete si nul saluta. el o sate vrea mai mult. preface cu un prieten ca (prietenul) e noul tau iubit in preajma lui de mai multe ori. la mine a dat roade.