| IceCreamDoll a întrebat:

Hey! O mica problema... Aveam doua colege cu care ma intelegeam, dar ele nu prea isi vorbeau. Dupa ce le-am facut cunostiinta s-au imprietenit si de jumate de an se inteleg mai bine decat cu mine, iar pe mine au ajuns sa ma ignore. Nu e vorba ca sunt invidioasa, dar fara mine nu s-ar fi cunoscut. Problema e alta, ca inainte stateam cand cu una din ele, cand cu cealalta, bazata fiind ca am prietene, si am racit relatiile cu restul colegilor. Cred ca au ajuns sa se inteleaga mai bine pentru ca ambele fumeaza, iar eu nu. Acum stau singura mereu... Ce se mai poate face? Sa incerc sa vorbesc (si daca vorbesc ce sa le spun?) cu ele sau nu mai are rost?

2 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

La varsta asta oamenii se schimba mult si des, daca nu prea mai vorbesc cu tine nu ai ce sa faci. Incearca sa-ti faci prieteni noi.

| 夢想家兩次 a răspuns:

Nu te ingrijora.Ele pierd.si daca stai mereu singura intra in vorba cu un baiat sau asa ceva.Sau poti sa-ti faci alta prietena si sa le faci sa se simta prost.Dar oamenii se schimba la fel si prietenii: tine minte!