| Nikcoletta a întrebat:

Am încercat să ma împac cu fostul meu prieten însă mi-a spus să nu-l mai deranjez că s-a însurat.
Credeam că minte.
Am încercat să ii scriu mesaje speram să ne împăcăm.
Eram fericită până când a răspuns nevastă-sa și a spus să nu îl mai sun.
Atunci mi-am dat seama că este căsătorit.

Ieri am găsit un loc de muncă și mă bucuram că mă angajează dar când m-am dus acolo am fost respinsă.
Mereu îmi fac speranțe degeaba.
Credeți că sunt urmărită de ghinion?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu iti atragi chestiile astea prin gandirea care o ai - schimbi modul mintal spre bine si viata va fi buna

| Ofiintă a răspuns:

Nu este ghinion. Foarte mulți confundă nereușitele cu faptul că ei sunt ghinioniști.
Eu cred că fostul tău prieten nu a fost persoana pentru tine. Faptul că este căsătorit te va face să te oprești în a-l mai căuta si si în a-i cerși atenția.
La fel și in cazul jobului, exista si alte joburi, nu are sens să te demoralizezi. Nu vei câstiga nimic, dimpotrivă vei pierde.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand faci lucrui care nu trebueisc facute, este evident ca ai aprte numaid e ghinioane.
Tu nu stii ca un fost/fosta nu se mai cauta NICIODATA?
O relatie care nu a fost fericita in tercut si s-a rupt, nu mai poate fii inodata, de aceea nu il cauti pe fostul, ca nu-i normal.

cand iti cauti un loc de munca unde nu ai calificarile cerute sau nu coresunzi dintr-un anumit punct de vedere, este o alegere gresita din start.
Apoi, sa luam in calcul si faptul ac sunt mai multi concurenti ep 1 loc, si castiga doar cel mai bun, cel cu mai multa experinta sau cel care stie cum sa se prezinte mai bine, profesional.

Cele doua puncte expuse de tine, sunt greseli pe care el afci pentru ca nu tii cont de reguli simple si corecte.
daca esti fata desteapta, inveti din greseli si nu le mai repeti niciodata, ca sa nu iti creezi singuar ghinionul.

| Sofer a răspuns:

Nu e ghinion. Asa e făcut sa se întâmple.

| cristimihailov a răspuns:

Atitudinea face diferenta.
Cum era povestioara aia cu samanta care pusa in pamant vede totul negru, intunecos si umed?

Dar de faot ea incolteste si se transforma intr-o floare?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

N-are legătură ghinionul cu faptul că visezi tu aiurea fără motive. Dacă omul îți zice să-l lași în pace, cum poți să insiști fericită? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă până reușești. Nu există eșec ci doar găsești o mie de moduri prin care nu merge așa cum spune un citat celebru. Succes!

| AdrianVoicu a răspuns:

Asa e viața făcută, treburi sa insiști când trebuie, nu sa tragi de oamenii fără sens
Asta este mergi mai departe și mai încerc, caut altul, vezi în alta part de un job

| Quertty25 a răspuns:

Nu este ghinion. daca doresti putem vorbi in privat despre asta. o sa incerc sa te ajut. Ok?happy