| anonim_4396 a întrebat:

Am mare nevoie de sfatul vostru!?
Buna...am 20 de ani si sunt cu A... de 3 ani de zile.am fost despartiti pentru ca el m-a inselat de multe ori, dar de fiecare data l-am iertat si ne-am impacat.acum 2 veri in timp ce eram certata cu el am cunoscut un alt baiat care ma iubea si ma respecta, pe G... dar l-am parasit pentru a ma impaca cu A... acum A...pare ca ma iubeste sincer si se poarta frumos, dar eu am ralizat ca de fapt G... e un om deosebit langa care as vrea sa traiesc, dar a plecat in italia.Nu pot sa ma despart de A... fara motiv pentru ca in acest moment nu am ce sa ii reprosez, dar nu stiu daca chiar si-a dat seama ca ma iubeste sau ma va insela din nou. Ce sa fac sa ma despart de el fara motiv sau sa raman si sa il uit pe G...care ma iubeste foarte mult si s-a purtat super cu mine...

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Fa ceea ce simti si alege-l pe cel care te respecta si te iubeste mai mult si sa fi cu cel care te poate face fericita si care iti poate oferi toata dragostea de care ai nevoie, bafta.

| CevaNormal a răspuns:

Eivdent ca alegerea ramine de partea ta, depinde cu cine vreai sa ramai, daca vreai sa ramai cu A... ca-l iubesti si te temi ca sa nu te insele inca odata, si daca el s-a schimbat atunci exista intr-adevar posibilitatea sa fi schimbat ca unii barbati pur si simplu se satura de toate,, umblaturile'' astea, oricum cantareste tot ...si incearca sa simti pentru cine sint sentimentele mai puternice.

| fabiola a răspuns:

Eu as ramane cu cel pe care il iubesc, nu neaparat ca trebuie sa am pe cineva!

| liz23 a răspuns:

Nu te agata de cei trei ani, de amintirile fumoase care le ai, pentru ca odata ce increderea nu mai e, nici acele momente nu vor mai fi. Nu poti sa te desparti ca nu ai ce sa-i reprosezi? In permanenta te vei intreba daca minte sau spune adevarul, u vrei sa reiei relatia care clar s-a rupt, dar trebuie sa fi constienta ca urme raman. Celalalt baiat ce insemna pentru tine, nu ti-a gresit cu nimic, l-ai tinut pe langa tine pana si-a adus A aminte de tine, il parasesti si acum te intrebi in ce directie o iei. Cum tie nu ti-a placut sa se joace cineva cu tine, nu face nici u cuiva asa. Din punctul meu de vedere acel baiat G nu s-a simtit bine cand u ti-ai facut alegerea. Eu stiu ca o minune in comportamentul unui barbat nu tine mult, ai iertat de multe ori pentru ca ai iubit, dar risti sa obisnuiesti pe cel de langa tine cu ideea ca orice ar face u il vei primi inapoi. Gandeste-te bine ce faci, cantareste situatia.

| cioko19 a răspuns:

Buna!

Dar daca zici ca A a facut ceea ce a facut.de unde sti ca nu o sa o faca iar?
Dupa cate ai spus despre G, cu siguranta pe el l-as alege. Dar tu sti ce simti cel mai bine.
Fi impreuna cu cel care crezi tu ca este mai potrivit pentru tine.

Succes.

| emi a răspuns:

La prima constatare a povestii tale probabil ti las recomanda pe 'g'... dar tu sti prea bine ca inima este cea care porunceste, probabil ti-ar fi mai bine cu g, insa il iubesti? sau il iubesti pe a, cel care ti-a dat nenumaroase palpitatiihappy
Ca sa ierti intotdeauna e nevoie de iubire, iar in caz de infidelitate de multa iubire...Ramai cu cine iubesti, dar nu gandi mult, nu este drept pentru nici unul, iar inima nu-ti spune nimic gandind...probabil vei mai suferi...sau vei regreta alegerea..., insa intotdeauna se regreta mai putin atunci cand se alege cu inima.asa ca noroc si sper ca inima te va indruma bine.

| M.J. a răspuns:

Eu l-as alege p G.chiar daca e plecat in italia, nu va ramne definitiv acolo si u il iubesti si el pe tine si in plus eu cred ca exista dragoste si la distanta...cat despre A, pot spune ca s-a dus timpul lui, adica cand u il iubeai, el te insela...acum s-a cam intors roata.motivul pentru care ai putea sa te desp de el ar putea fi chiar faptul ca nu il mai iubesti...fii sincera cu el.ar trebui sa inteleaga si sa isi dea seamna ca el este singurul vinovat pentru faptul ca u nu il mai iubesti

| MM a răspuns:

Daca te desparti de A nu inseamna ca o faci fara motiv. Faptul ca nu esti fericita langa el e un motiv foarte serios.Am fost si eu in situatia ta si l-am ales pe cel de-al doilea. Sunt curioasa daca noi, fetele, am insela in ritmul lor, ei ne-ar ierta?

| MM a răspuns:

Liz23 Imi place ce ai scris si ai dreptate!

| frumusica80 a răspuns:

Da emi are dreptate trebuie sati asculti inima. Sunal pe G si spune-i ca te gandesti la el si cu A vezi ce faci da fa sa fie bine pentru inima ta asta e tot ce conteaza nu? successs ...pa

| scufitzaneagra a răspuns:

O greseala pe care unele fete o facem ...si aceea sa iertam atunci cand suntem inselate doar pentru ca vrem sa pastram o relatie in care numai noi ne implicam si care credem ca va functiona...cand s. a rupt. s. a rupt.nu vei mai avea aceeasi incredere si aceste indoieli tot vor pune capat relatiei...pastreaza amintirile frumoase si mergi mai departe... daca iti place G e un motiv pentru a te desparti de A ...nu il insela .ca nu are rost sa. i intorci acelasi lucru. spune. i ca vrei sa te desparti si ca acum meriti sa fii fericita cu altcineva...nu are de ce sa. ti para rau ca se pare ca parerile lui de rau dupa prima si a doua oara au fost de moment...eu zic sa. l alegi pe G...cu distanta poti sa o rezolvi intr. un fel sau altul... daca te iubeste si te respecta nu. l lasa sa. ti scape... take care.bye

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Daca esti sigura ca A s-a schumbat ramai cu A...
Dar daca g a plecat in italia mai poti sa mergi dupa el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acest G te-a respectat pana la capat? sauuu...aleG si tu pe cel care te iubeste si te respecta.ala care inseala ades e curvar. e pacatul lui si asa va trai.va insela pe oricine nu numai pe tine.este cocos.cauta un papagal.acestia sunt fideli aceleiasi partenere toata viata.eu-s papagal dar sunt ocupat.