| Carmen a întrebat:

Am nevoie de ajutor! cum sa-i spun mamei ca sunt cu el, desi nu il place? nu mai pot sa-i ascund asta, sa car povara asta pe umeri.nu vreau sa se supere prea tare atunci cand ii voi spune. ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| Ellenna a răspuns:

Esti majora, nu? big grin Parintii nu mai au dreptul sa se bage in viata ta asa de mult ca inainte big grin discuta cu ea si spune-i ca esti fericita in adevaratul sens al cuvantului langa el si ca vrei ca ea sa se bucure alaturi de tine. nu sa iti umbreasca fericirea cu supararea ei. Sunt sigura ca o sa inteleaga

3 răspunsuri:
| Ellenna a răspuns:

Incearca sa vb si tu cu ea si spune`i ca il iubesti si ca si ea a fost la varsta ta si a iubit, dar mai intai da`ti seama daca te iubeste cu adevarat si el, nu sa te certi cu mama ta pentru el si apoi sa vezi ca nu a tinut deloc la tine. tongue

| consiliera a răspuns:

Incearca.Daca crezi in relatia voastra, daca vezi un viitor in el.Sa nu-ti superi parintii. Pune-l intr-o lumina buna, lauda-l dar subtil.Fa-te usor dezinteresata.Ca picatura care gaureste piatra.

| alynutza_1927 a răspuns:

Pai te duci la ea si ii spui ca mama uite mi-am facut si eu un prieten si sa nu mint vreau sa iti spun totul despre el...si ii sp cum arata cati ani are si ii ceri si ei un sfat poate te ajuta fiind mama t.consier-o ca o prietena:X