| GicaGheorghe a întrebat:

Am nevoie de ajutor, este o poveste lunga cu foarte multe detalii care nu pot fi cuprinse intr-o singura intrebare... Este vreo fata care este dispusa sa ma ajute in legatura cu freindzone si sa-mi explice cateva chestii? puteti sa-mi dati un mesaj cu id de mess sau facebook? Vorbesc foarte serios.

Răspuns Câştigător
| Kováscs_Denii_1997 a răspuns:

Ioana_denisa_k@yahoo.com

2 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Nu-s fată, da pot să-ţi explic câteva chestii mai bine ca o fată.
Dacă eşti în friendzone, nu prea ai cum să ieşi.
Ai cum să ieşi doar dacă îţi schimbi comportamentul, gândirea, mentalitatea la 180 de grade,practic să devii alt om decât ăla pe care îl ştie tipa respectivă de te are în friendzone, dar există foarte mari şanse să nu-ţi acorde vreo şansă,că o să zică că _eu ştiu că nu eşti aşa,te prefaci doar._ şi aia e.
În schimb, pot să-ţi spun cum să nu ajungi în friendzone.
Vezi o tipă, îţi place şi vrei să o cunoşti mai bine.
Femeia nu-i o creatură superioară, deci n-ai de ce să fie timid. Nu eşti timid! Ba chiar femeia e făcută de la natură să fie mai slabă ca orice bărbat de pe planetă...
Ţi se pare greu să te duci la o fată să-i spui cât de nebun eşti după zâmbetul ei? CĂ dacă te refuză?
Imaginează-ţi cât de greu îi este unei femei.
Că pe tine dacă te refuză o femeie nu-i bai, dai de alte 10 care vor să-ţi sară-n p&lă. Da imaginează-ţi cât de greu e pentru o femeie dacă e refuzată de un bărbat...
Îţi place o tipă, te duci la ea şi îi spui asta. Că vrei să vă cunoaşteţi mai bine.
Îi arăţi că te interesează la ea latura romantică. Nu te interesează să-ţi faci noi prietene, amice. Ai destule.
Vrei ceva de la ea? Îi spui direct. Nu sperii o femeie dacă îi transmiţi mesaj romantic, sexual.
Nu eşti primul care îi spune asta.
Le este clar că scopul (sau unul dintre scopuri) este să le intri în pat. Orice femeie normală ştie asta, că a mai fost vrăjită de încă 27 de bărbaţi înainte. Pe care evident că i-a refuzat, că ăia au luat-o cu : _păi să ştii că eu te iubesc, nu vreau să-ţi ajung în pat._ nu bă. Vrei s-o faci praf în pat? Zi-o!
Ar mai fi multe de zis dar n-ai nevoie, mai departe totul trebuie să fie relaxat. Nu să te gândeşti prea mult la asta.

Când faci asta să ţii cont că bărbaţii din România sunt fătălăi. Şi că...să faci o fată să se ude în chiloţei nici nu trebuie să-ţi arăţi calităţile, e destul să arăţi că NU eşti fătălău. Că eşti mediocru.

Hai baftă!