| secret093 a întrebat:

Am nevoie de ajutor si va rog fara raspunsuri tampite puppy dog eyes!
Am o prietena foarte buna, e vecina mea, ne petrecem tot timpul impreuna pentru ca stam undeva la tara si toata ziua suntem amandoua. Ea e mai mare decat mine cu 1 an si suntem cele mai bune prietene de vreo 10-12 ani. Problema e alta: ea cand isi face un iubit se schimba total dar mie imi zice chestii de genu' : "nu tin la el, e un pampalau", dar eu stiu ca ea se indragosteste mereu fi face orice ii zice acel baiat.
Nu sunt absurda, o inteleg sunt iubitii ei, dar asta nu s-a intamplat numai 1 data, ci de fiecare data, dar am tacut pentru ca pana acum a avut prieteni de treaba.
Acum, de vreo luna s-a combinat cu un baiat pe care eu nu il plac deloc, adica nu ne inghitim reciproc. Eu nu stiu ce sa mai cred, ea mi-a zis ca nu tine la el deloc si ca doar sta din plictiseala, iar eu nu o cred pentru ca o cunosc foarte bine si o vad cand e cu el e alta, face ce zice el, iar el se poarta cu ea ca un taran! I don't want to see
In seara asta mi-a raspuns la telefonul ei si mi-a vorbit foarte urat : " ce vrei?, nu poate sa vorbeasca ca are treaba cu mine", apoi am fost acolo unde era gasca noastra, iar ea m-a strigat sa ma duc pana la ei [stateau mai retrasi]. M-am dus si am inceput sa ma cert cu prietenul ei pentru ca a inceput sa ma injure, iar ea nu a reactionat in niciun fel straight face.
M-am enervat si am plecat plangand de langa ei, iar ea nu a facut nimic, nici macar nu m-a strigat sau sa vina sa vada ce fac.
Cand a plecat el acasa i-a spus : " Ori eu, ori ea. " si eu am inceput sa plang stiind ca o sa il aleaga pe el, apoi dupa ce o sa se desparta vine iar la mine. Nu mai stiu ce sa cred, ce sa fac? Ajuta-ti-ma, orice sfat, va rog :*

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Nașpa situația ta. Dar tu ești de vină.
De ce îi permiți atâtea? Ea trebuia să-l pună la respect pe ăla „idiotule, nu-mi pasă, o saluți când mă văd cu ea că o știu de când eram mucoasă, a fost lângâ mine mereu", nu să tacă așa ca muta și tu să fii jignită. Mai ales, să-l aleagă pe el? De când un astfel de băiat, prost și idiot e mai important decât prietena ta?
Ăla e un țăran prost, necivilizat, care nu merită niciun scuipat.
Îmi pare rău pentru situația ta, nu mai fi naivă, spune-i ce ai pe suflet și las-o cu băieții!

| igrek a răspuns (pentru h3r):

Corect.

| secret093 explică (pentru h3r):

Am vorbit azi cu ea si se comporta normal, asta pentru ca nu s-a m-a vazut cu ala rolling eyes. Eu mereu am tinut cont de sfaturile ei, si nicio data nu am lasat'o pe locul 2 oh go on.
Verisoara ei vine vara aici si i-am povestit ei, apoi ea a incercat sa vorbeasca cu prietena mea si a reactinat ceva de genu : " cui dai tu dreptate? eu sunt vara-ta, aia cine e? " nu mai stiu ce sa mai cred.

| h3r a răspuns (pentru secret093):

Apreciez, i-ai luat apărarea pe un simplu site, chiar dacă @BLINDULBEN cam are dreptate!
O mare nesimțită! Acum a uitat de tine, nu?
Las-o că se va întoarce, dar n-o ierta. Spune-i că nu vrei să mai intervi.i în viața ei, că n-are nevoie de tine, îi este bine așa.

Ai grijă!

11 răspunsuri:
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Cred ca,nu mai poti face nimic acum. Din pacate,prietena ta este cam ca si mine cand se indragosteste,dar tu trebuia sa o faci sa inteleaga mai bine dinainte ca nu trebuie sa puna atata suflet in relatie cu un bou,prost, magar, catar etc. Acum, poti lasa totul sa treaca de la sine, si s-ar putea ca easa inteleaga odata si odata ca nu a facut ceea ce trebuia. Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine se aseamana se aduna, da curva prietena ai, schimba baietii ca pe chiloti laughing cum sa reactioneze atunci cand este intr-o relatie cu un baiat, mai primeste vitamina P de la ala? ca n-o mai primeste

| secret093 explică (pentru anonim_4396):

Nu e adevarat, e o fata buna, toata lumea are defecte. Nu o jigni pentru ca tu nu o cunosti decat prin cele spuse de mine. Abtine-te!

| anonim_4396 a răspuns (pentru secret093):

Mai, acum ai sa vezi scuze din partea mea cand mi-oi vede eu ceafa laughing ai curaj sa-i arati aleia de-i zici tu rpietena ca ai deschis un subiect despre ea pe TPU? sa vezi ce-are sa te mai iubeasca, rau de tat
Nu-mi spune sa ma abtin ca tu ai postat, daca te-a mancat undeva mi se pare ca trebuie sa te cam scarpini! serios vorbind, tu ce intelegi prin enumeratele relatii ale prietenei tale, de ce nu are una stabila? poate ca i-a facut cineva reclama si ea nu stie

| BlueViP a răspuns:

Cand esti bun esti luat de prost! Cam asta e situatia ta. Prietena ta se foloseste de tine. Esti persoana cu care sta cand nu are cu cine. Ar trebui sa vorbesti cu ea si sa-i amintesti cine i-a fost alaturi. Tu accepti sa suferi din cauza ei, cand ii vrei doar binele. Cand o sa ramana singura nu el ii va fi alaturi. Incearca sa ai o discutie cu ea in acest fel. Gandeste-te ca se poate ca tu sa te fi inselat si el chiar sa o iubeasca. Si eu am renuntat la o prietena, dar baiatul mi-a dovedit ca tine la mine si a renuntat la toti prietenii lui ca sa stea cu mine, iar tot ce a zis ea a fost o minciuna pentru ca m-am interesat.La voi situatia e altfel si ar fi pacat ca ea sa piarda o prietena ca tine. Gandeste-te ca ea e singura care pierde. Daca renunta la tine pentru orice dobitoc nu te merita ca pretena, sau nu stie ce inseamna prietenia.

| BlitzLikeXd a răspuns:

Sa faci bine sa vb frumos ma intelegi draga trebuie sa vb frumos cu iubitul eu sau cum e