| Roooxaneeelllll a întrebat:

am fost cu un baiat timp de trei ani si cateva luni..si mam desp de el din cauza ca ne certam foarte mult de la toata nimic:-J, acum familia lui ma ameninta ca daca isi face ceva rau e numai vina measad...aseara m-a sunat si m-a facut in toate felurile si chiar nu imi venea sa cred ca el spune asa ceva...ce credeti sa il sun sa mai vb cu el inca odata sau sa imi vad de treaba mea in continuare? ca mi-au spus rudele ca sa taiat la mana pentru mine. mie mi-e mila de el ca stiu ca inca ma mai iubeste dar numai il suport sa imi faca atatea si nici nu prea mai tin la el.am mai incercat de cateva ori sa ma despart de el dar mi-a fost greu si tot imi era mila.

Răspuns Câştigător
| akka4 a răspuns:

Dupa parerea mea baiatul asta care spui tu de el, are probleme psihice foarte mari, atat el cat si familia lui. cum sa iti tai mainile pentru o relatie care nu a mers? doar un nebun ar face asa ceva. cel mai bine ii recomanzi un psiholog, si nu mai pierde multa vreme prin preajma lui, ca tot tu vei avea de suferit in viitorul apropiat. iti spun eu: omul asta nu este un barbat daca face gesturile astea (cred ca nici om nu merita sa fie numit)

9 răspunsuri:
| Metempsihoza a răspuns:

Tu il mai iubesti? Daca l-ai mai iubi la fel de mult ai alerga la el sa va impacati, desi nu iti recomand asta. Daca rudele lui sunt tampite lasa-le sa te ameninte, cu ce esti tu vinovata ca el nu stie sa treaca peste o despartire? Toti trecem prin ele, pentru sunt tare dureroase, dar trebuie sa suportam. Daca apeleaza la metode din astea de cersit mila prin taiatul venelor e psihopat si fugi de langa el pentru ca iti poate face rau la nervi.

| Roooxaneeelllll explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri! Imi sunt foarte de folos dupa ce am tras cu el in ultima vreme big grin Eu nu l`am mai cautat si nici nu o sa mai incercwinking acum sper ca el sa nu ma mai cautebig grin

| Cigαяєttє a răspuns:

Nu te lăsa afectată de prostiile de genu, că s-a tăiat pe mână și mai știu eu ce, părerea mea, este că zice asta doar ca să-i acorzi atenție, cel mai bine ar fi să termini orice discuție cu el, explică-i cu frumosul, dacă nu înțelege pur și simplu nu-l mai băga în seamă, baftă! :*

| Elvina a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i adevarul. Nu-l mai placi. Sa se impace cu ideea si sa-si gaseasca alta fata. Sunt o multime pe lumea asta. Bafta!

| Anonimaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Ori ar trebui sa te impaci cu el, ori pur si simplu suna-l sa-i ceri iertare si spune-i ceea ce te deranjeaza la el si poate se va schimba. Asculta-ti inima

| neutrino a răspuns:

Multa minte le mai trebuie unora. Lumina in mintile voastre.

| leftside a răspuns:

Nu e vina ta pentru ce are el, nu poti sta cu cineva cu forta.

Răspuns utilizator avertizat
| dellyt a răspuns:

Ar trebui sa ii explici frumos si sa il faci sa inteleaga ca numai este nimic intre voi si sa incteze cu prostiile alea ca isi face rau lu dar mai ales parintilor sai