| UuuLaaLaa a întrebat:

Am nevoie de ajutor va rog crying. M'am despartit de prietenul meu... din nou. a facut in asa fel incat eu sa ii dau papucii. nu ma mai baga in seama, imi vorbea aiurea. era distant. Ne'am impacat sambata trecuta, totul a fost ok, dar am ajuns sa cred ca a stat cu mine doar pentru sex crying. In plus, le-a povestit prietenilor faptul ca eu m-am culcat cu el. Ma simt penibil crying. Imi vine sa mor de rusinecrying. Si sa plang pana nu mai am lacrimi. Ce pot sa mai fac sa-mi ridic moralul?crying sa nu fac vreo prostiecrying

M'a folosit idiotu`. iar eu ca o proasta n`am vrut sa deschid ochii crying. Va rog fete care ati mai fost in postura mea. [funda+vot]

Răspuns Câştigător
| Jeanny22 a răspuns:

Cum sa te ajut? Esti sigura ca le-a povestit prietenilor? Le-a spus ca te-a folosit, si ca nu tine la tine? Sau doar le-a povestit, asa ca intre prieteni, ca a reusit sa te imblanzeasca?
Inainte de toate, trebuie sa vorbesti cu EL, sa afli purul adevar. Nu te lua dupa gura lumii. De multe ori, ea deraiaza de la subiect.

Acum, ce trebuie sa faci este sa ai o prietena aproape de tine, care sa-ti fie alaturi, pe umarul ei sa plangi. Nu ai cum sa treci usor peste o asa relatie. Trebuie sa stii ca viata nu e roz tot timpul.
Apoi mai exista terapie prin muzica. Asculti ceva de genu :http://www.youtube.com/watch?v=mBRUkdQa6Is (fii atenta la versuri ) si plangi, si plangi.
Sau poti sa-l suni pe EL, si sa te descarci pur si simplu. Gasesti o cale prin care sa-i spui tot ceea ce ai pe suflet. Urla, zbiara, tipa! Orice ca sa te descarci. Nu tine in tine. Caci daca s-a comportant asa cum spui tu, inseamna ca nu mai merita nimic de la tine. Nici macar bunatatea ta! *(Razbunarea e dulce si te va face sa te simti mult mai bine)*
Deci, ai grija de tine! Si apeleaza la prieteni. Pentru ce crezi ca ei exista? Ca sa te ajute atunci cand ai nevoie.
Jeanny22!

5 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Urat din partea lui. nu iti ramane decat sa ridici capul si sa mergi mai departe.
nu te iubea ca daca te iubea nu le povestea prietenilor ca te-ai culcat cu el. aceste lucruri nu se spun. sunt lucruri intime.
incearca sa iti ocupi timpul.
citeste
iesi in parc cu rolele/bicicleta
uitete la tv, la seriale, filme.
iesi prin oras cu prietenele, la o terasa, la strand etc.
asta e acum nu ai ce sa faci. data viitoare fi atenta cu cine te culciwinking. asa se intampla daca te grabesti si nu ai rabdare.
viata merge inainte! :*
incearca sa il eviti daca asta crezi ca te face sa te simti mai bine.

| consiliera a răspuns:

In primul rand nu fa ceva de care o sa-ti para rau vreodata.Asta e ai patit-o, mergi mai departe.A fost un nemernic, v-ati simtit bine si gata.S-a terminat.Depaseste momentul.Altii au fost impreuna zeci de ani si s-au despartit.De aia ce mai zici? Iesi pe afara, nu te izola.Ai sa gasesti intelegere cu prietenii.Nu lasa sa vada ca suferi ca nu faci altceva decat sa-i dai satisfactie.Tu nu vrei asta.

| Coozeman a răspuns:

Incearca sa uiti chiar daca iti vine greu.A stat cu tine doar pentru placere, si dupa sa se mandreasca la prieteni ca a facut si el sexsad

| DeliciousMe a răspuns:

Iti este rusine ca ai iubit? aiurea pai daca lea povestiti prietenilor lui e nesimntit dar tu pot sa iesi afara si cand sunt toti chiar si el poti sa ii zici dar ai uitat ca erai innebunit dupa mine si acum ce faci zici totul la toata lumea da si am facut sex mare lucru orikine o sa faca la un moment dat. incerca sa ii platesti cu aceeasi moneda si arata-i ca esti fericita si fara el. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa aud ca se intampla asta! lasa-l nu merita si nu iti fiee rusine ca ai facut sex pentru ca l-ai iubitoh go on si atata timp cat tu dovedesti ca nu eti curva nu o sa zica nimeni nimic! azi e duminica iesi undeva distreaza-te si poate o sa vezi si vreun baiat frumusel! cu siguranta o sa iti gasesti un baiat mai bun decat el mai ales ca ai 17 ani :* lasa-mi id tau la privat sa mai vb ca m-am uitat prin intrebarile tale si mau impresionat si chiar mi'asi dori sa iti mai cer sfaturi!sad te pup pa-pa:*:*