| dan_2834 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru.Ma simt naspa! L-am suparat pe prietenul meu pentru a nu stiu cata oara.Nu stiu ce sa fac sau cum sa fac sa ii arat ca il iubesc. L-am mintit de cateva ori, dar fara sa vreau.nu erau lucruri importante.Acum si daca ii zic adevarul nu ma crede, si pe buna dreptate. Dar nu vreau sa il mai mint. Vreau sa ma creada.Prostovanul nici nu isi da seama cat de mult il iubesc, cat de mult tin la el.Cred ca as muri daca nu as mai vb cu el sau daca m-as desparti de el din cauza mea. E primul baiat pe care il iubesc atat de mult si nu vreau sa il pierd pentru nimic in lume. Dar nu stiu cum sa ii arat asta, cum sa ii demonstrez ca IL IUBESC. Ce sa fac? Cum sa fac? ast pareri

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cum il iubesti daca il minti si la cele mai mici fleacuri? Cred ca ''prostovana'' esti tu,ca nu esti in stare sa ai o relatie linistita si bazata pe incredere, pentru ca ti se nazare tie sa minti.

Daca el si-a pierdut increderea in tine, cel mai probabil, totul va duce la o despartire!

| effect a răspuns:

Sincer cred ca lui ar trebui sa i spui toate lucrurile astea in fata ca sa isi dea seama cat de mult il iubesti
Spune i lui toate astea, spune i in fata tot ceea ce simti
E vina ta ca l ai mintit si ca l ai facut sa si piarda increderea in tine
Dar tot de tine depinde si sa il faci din nou sa aiba incredere in tine :-)
Cel mai bine e sa vorbesti deschis

| Lightrose a răspuns:

Cred ca cel mai bun sfat e sa te maturizezi