| Andreiu68 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi: O fata din cartier mi-a facut sperante si m-am indragostit de ea (adica ea ma lua in brate, ma lua la brat,ma pupa pe frunte/obraji,ma chema afara sa fim doar doi doi,se punea in brate la mine,ma alinta,ma mangaia pe cap,pe abdomen, pe piept, imi facea semne pe gat), iar eu m-am indragostit de ea si mi-a facut sperante degeaba. Fata timp de 2 saptamani mi-a facut acele gesturi si i-am spus ca vreau o relatie cu ea, dar ea a refuzat din motive banale.Au trecut 7 luni de atuncia si eu inca o iubesc,o mai visez noaptea, cand o vad pe strada parca l-am vazut pe IIsus. M-a facut sa ma indragostesc de ea, iar acuma m-a lasat sa sufar! Parere sincera despre aceasta fata. Ce ar ptrbui sa fac? Sa mai stau dupa ea? Eu chiar vreau sa fiu impreuna cu ea! Ce e de facut?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti prea bland si cuminte frate, fetelor nu le plac baietii sufletisti, ele vor bad boys care sa le puna la respect.Fii mai tupeist si nu-i mai permite sa te trateze ca pe un caine.

| RAY a răspuns:

Freindzone

| Emilian65 a răspuns:

Nu-ti mai pierde timpul cu ea. Pur si simplu nu te iubeste si vrea sa-ti incurce viata.

| Parker_Kip_1997 a răspuns:

Stai cu ea pana se indragosteste de tine, arata-i ca o iubesti, fa ceva mare.

| hellowordxD a răspuns:

Sunt sau mai exact am fostin aceeasi situatie. Si la mine a venit tot ea, m-a cheamt in la suc, ma cheamt in parc, ma alinta si eu am intrebat-o de ce face asta si a zis ca sunt foarte special pentru ea si de atunci am pus botul. Ca la final cand i-am propus sa fim impreuna mi-a zis ca 'nu stie ce vrea cu adevarat' si ca ceea ce simte pentru mine nu e indeajuns pentru o relatie.

Stiu sentimentul. Eu n-am plans de vreo 10 ani dar cand am primit mesajul de la ea mi-au dat putin lacrimile si in ziua aia eram foarte deprimat.

CONCLUZIA: 100% Functioneaza.

Fata s-a speriat cand i-ai propus, nu e pregatita pentru asa ceva. Incearca sa o pui pe planul doi si incearca de acum incolo sa-i arati cine esti cu adevarat.

Atat timp cand a facut ce a facut inseamna ca a vazut ceva bun la tine.

Fi tare si capul sus. Arata-i ca nu esti un nimeni si o sa prinzi curaj sa uiti de ea. O sa vezi ca o sa vina acel moment cand o sa vina la tine serioasa si lucrurile se vor schimba ca tu vrei prelua controlul si totul o sa depinda de tine. Crede-ma functioneaza. Mult noroc