| Diana199819 a întrebat:

Am nevoie de un sfatsad Am impreuna cu prietenul meu 7 luni...totul mergea foarte bine pana cand fostul meu a inceput sa-mi trimita mesaje de gen,, te iubesc si imi pare rau pentru ce am facut... am fost un prost." etc. Eu i-am spus prietenului meu ca imi trimite mesaje pentru a nu avea vreo surpriza, iar iubitul imi tot spunea ca ii e frica sa nu-mi revina sentimente pentru fostul si spera sa nu ma impac cu el. I-am spus ca nu ma impac cu fostul pentru ca il iubesc pe el.Ieri a spus ca are nevoie de o pauza din cauza ca nu se simte ok. a spus ca de cateva zile se simte ciudat si are nevoie sa fie singur. I-am spus ca nu vreau o pauza si ca vreau sa-i fiu alaturi, iar el a spus ca vrea sa fie singur putina vreme. Ce vrea sa insemne pauza asta? Ii e frica ca ma voi impaca cu fostul? vrea sa vada daca aveam intentia sa ma impac cu fostul sad? Chiar nu vreau o despartire mai ales ca am ajuns sa-l iubesc foarte mult. Imi este frica ca aceasta pauza sa nu se transforme intr-o despartire. Un sfatpuppy dog eyes? P.S stiu ca am folosit prea mult,, fostul".

Răspuns Câştigător
| Gekkō a răspuns:

Hm, e complicată situaţia, dar, ai putea să-i demonstrezi că îl iubeşti şi insistă dar nu prea mult, să vezi ce e cu el...
Probabil că se teme de deea ce spuneai mai sus şi... Totuşi, invită-l la o ieşire doar voi doi, undeva special să faceţi ceva şi să vorbiţi special deschis despre asta. Zâmbeşte-i şi fi calmă să simtă că ai încredere în el şi el la rândul lui să aibă în tine...
Singura soluţie e să te calmezi şi să vobeşti...

Comunicarea poate vindeca rănile unei relaţii. Îţi doresc baftă multă!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Gekkō a răspuns:

...şi încearcă să-i vorbeşti mai mult despre el, nu despre fostul, să vadă că e important. : )