| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de un sfat. De exemplu, mie imi place de o fata si incep sa-i dau mesaj, vorbim 2 3 zile si apoi sa o scot afara. Ea accepta, iesim si totul este ok dar nu mi mai da nici un semn si se raceste totul brusc. Ce trebuie sa fac eu ca barbat? Sa continui sa ii dau mesaje sau sa astept sa mi dea si ea ca sa vad ca este intr adevar interesata de mine? Toata viata mea am asteptat sa mi dea si persoana respectiva mesaj dar niciodata nu a dat, am zis ca problema e la mine..ca barbatul trebuie sa se arate foarte interesat ca sa mearga ceva.Am mai pus o intrebare ieri cum ca sunt balbait dar ma balbai doar in situatiile stresante, cand ies cu o fata vorbesc perfect normal deci nu asta ar fi problema.

8 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Dar dupa acea intalnire tu i-ai dat vreun semn? Daca nu, scrie-i, dar doar o data si asteapta sa-ti raspunda. Daca nu-ti raspunde, e clar, la acea intalnire a constatat ca nu-si doreste sa fie cu tine si ar trebui sa o lasi in pace. Oricum semnele nu sunt pozitive, pentru ca daca ai fi impresionat-o la acea intalnire poate ti-ar fi scris chiar ea prima.

| aditimus a răspuns:

Asteapta sa te caute si ea nu trebuie sa o presezi pe urma va crede ca esti disperat.
Roaga-te

| Violleta2022 a răspuns:

Daca dupa intalnire nu-i dai mesaj sa-i multumesti ca a iesit cu tine, ca o placi, ca ai dori sa continui relatia cu ea, fata crede ca nu ai placut-o si nu te mai cauta.

| haileewatson a răspuns:

Daca nu mai e interesata de tine dupa o intalnire, inseamna ca nu te considera potrivit pentru ea. Nu poti obliga pe nimeni sa te placa! La un moment va veni persoana potrivita in viata ta.

| anonimuIl a răspuns:

Caută alta imediat că cu aia nu ai nici o șansă.

| seth2016 a răspuns:

Wildman, sau faci jocul eu-dau-mesaj - tu-dai-mesaj - noi ne dam mesaje si pierzi vremea pana la batranete sau o intrebi dupa prima intalnire daca mai vrea sa se vada cu tine.
Daca iti place de ea sun-o, daca si ei ii place de tine o sa-ti raspunda si o sa iasa cu tine. Daca nu-i place de tine cauta alta fata.

| akaanne a răspuns:

Având în vedere că v-ați văzut și după nu a mai dat niciun semn e clar că n ai fost genul ei. Nu trebuie sa i dai mesaj, găsește ti pe altcineva care chiar te ar vrea.

| XeniA33 a răspuns:

Observa daca iti scrie si ea vreodata prima sau daca te cheama sa iesiti. Daca nu o face ori e super timida, caz destul de rar, ori nu te place decat ca pe un prieten. Poti sa fi direct si sa o intrebi daca te place sau nu pentru ca nu vrei sa ti pierzi timpul. Daca raspunsul ei este nu stiu situatia e clara. Faci pe indiferentul si daca ii pare rau dupa se va intoarce. Nu merita sa ti pierzi timpul cu persoane care nu si arata interesul fata de tine. Nu trebuie din prima sa fie prea pe tine pentru noi fetele mai facem si pe inabordabilele, dar dupa un timp e frustrant si probabil iese cu tine doar ca nu are pe altcineva.