| dragos333 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu o fata. La scoala se da pe langa mine, vine mereu la mine sa vorbim, mi-a spus ca ne asemanam mult la comportament si gandire. O data un baiat ne-a spus ca ar trebui sa fim impreuna si s-a uitat la mine si a zambit, nu a confirmat a afirmat dar nici nu a negat. Asa ca am intrebat-o azi daca vrea sa iesim si a zis ca are timp liber si ca poate iesi. A mentinat ca imi da ea mesaj cand sa iesim. Am asteptat toata ziua dar nu mi-a dat niciun mesaj. Credeti ca asta e un semn cum ca nu prea e interesata? Vreau sa aud o parere de la voi.

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna,iti dau un sfat psihologic!
-ce ai scris tu pare sa fie destul de concret,nimic profund precum este intr-un cumplu.
-faptul ca ti-a spus ca iti scrie si nu ti-a promis,este ceva concret.
-cel mai bine este sa o intrebi maine:''No,nu mi-ai mai scris ieri,ai avut treaba?'',nicidecum sa o iei la rost,sau sa-i induci vreo stare.
-nu lasa treaba moarta,nu trece cu vederea,arata-i poarta moralitatii,a calitatiilor,a prieteniiei voastre,a rasului si a intelegerii.
-daca sunteti doua persoane cu acelasi mod de gandire si cu acelasi caracter si temperament,lucruriile se vor atrage ca un magnet,intre voi,ceea ce este partea cea mai buna.
-daca poarta aceasta pe care i-o deschizi,nu ramane constanta,si mai sa o inchida,atunci probabil ca nu sunteti chiar ca doua picaturi de apa.
-eu unul,sper sa fiti, multa sanatate! big grin
-raspuns castigator?

| dragos333 explică (pentru BotezanDaniel):

Multumescu mult de sfat, Daniel. O sa lamuresc maine treaba.

1 răspuns: