| Erika:) a întrebat:

Am nevoie de un sfat. Eu am un prieten destul de bun, avem multe amintiri impreuna si ne cunoastem de cativa ani, dar intr-o seara s-a intamplat ceva m-ai mult intre noi, iar dupa acea seara el ma cam evita ( adica nu prea vorbeste cu mine si se da la toate prietenele mele) iar acum el s-a indragostit de o foarte buna prietena de-a mea. Mie imi place mult de el, dar stiu ca dragoste cu forta nu se poate. Cum as putea sa restabilesc acea buna prietenie cu el, poate chiar m-ai mult de atat?

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Da, se pare ca a fost ceva ce la respins nu? A fost ca doua magnete, in loc sa va atrageti v-ati respins! E alegerea lui, si trebuie sa i-o respecti stii tu dragostea cu de-a sila nu se face! Tu continua sa fii aceeasi fata sensibila, deosebita si poate va vedea ca s-a inselat in privinta ta, nu se poate sa o fi orbit intre timp nu? Timpul va fi cel care va decide! Asa ca fruntea sus si mergi pe drumul tau, de va fi sa va mai intersectati ar fi super de nu, Viata isi continua mersul! Iar baieti care sa te aprecieze si sa te iubeasca asa cum meriti vor aparea, sunt sigur! Sarbatori fericite si ai grija de tine da?

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

E o cauza pierduta! Resemneaza-te!

| BRG a răspuns:

Sărut mîna primul lucru pe care trebuie să îl face-ți dumneavoastră este să vorbiți cu prietena dumneavoastră, și poate ea vă spune de ce el se poartă așa, dar oricum ar fi, acest "prieten" nu vă merită, și a bătut joc de dumneavoastră, și acum se dă și la prietenele dumneavoastră, doar așa ca să vă strice relațiile de prietenie pe care le ave-ți cu acele fete, multă sănătate și succes în tot ce face-ți.

| Sweet00gum a răspuns:

Urat din partea lui ca se da la toate prietenele tale! De ce ai vrea sa fi din nou prietena cu o persoana ca el? Vrea sa te raneasca dandu-se la toate prietenele tale, vrea sa te puna in situatii penibile. In locul tau as fi atenta la persoanele pe care vreau sa le tin in preajma mea, si el cu siguranta nu ar face parte din ele... Uita-te in jurul tau, are balta peste, stai linistita. Dupa ce vei cunoaste pe cineva interesant, nici macar nu te vei mai uita la tipul asta.

| xKitiiii a răspuns:

Interesant raspunsul lui cristi din Bucuresti laughing.