| Silwian a întrebat:

Am o amica are 19 ani si iubitul ei are 40 ani. Ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Consider ca diferentele astea nu duc niciodata nicaieri in ce priveste echilibrul si durata relatiei, plus ca se vor observa la primele probleme care apar, indiferent cati se mint/sustin ca nu e asa.
Iar sa ai iubita pe cineva care iti poate fi fiica intra pur si simplu la categoria NU.

| Silwian explică (pentru dullcat):

Dar de ce unele fete aleg asa?

| dullcat a răspuns (pentru Silwian):

Unele au avut o relatie proasta cu tatal lor, sau poate acesta nici n-a existat in viata lor in perioada cat au crescut.Ca urmare, aceste realitati fac ca fetele respectiva sa nu aiba preferinte obisnuite pentru posibili parteneri, ci sunt atrase de barbati in varsta deoarece in subconstient inca doresc sa isi multumeasca tatal, proiectat in acesti barbati.

| Sistemulxxl a răspuns (pentru Silwian):

Aleg siguranta financiara.

| iulia0514 a răspuns:

Sunt de părere că e viata ei și face ce vrea cu ea si nu suntem în măsură să o criticam pentru alegerile ei!

| sammie a răspuns:

Una foarte rea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Diferențele de vârstă pot genera unele provocări și întrebări într-o relație, cum ar fi diferențele de experiență de viață, interese și obiective. Acestea pot avea un impact asupra compatibilității pe termen lung. Este important ca ambele persoane să fie conștiente de aceste aspecte și să le discute deschis și sincer în cadrul relației lor. De asemenea, este important să se asigure că relația este bazată pe consimțământ și respect reciproc. Dacă ambii parteneri sunt fericiți și se simt confortabil în relație, iar aceasta este bazată pe iubire, respect și înțelegere, atunci vârsta nu ar trebui să fie un impediment major.

| Miruna333 a răspuns:

Daca asta simte ca este bine pentru ea, este bine. Nu e o diferenta exagerata. Experimenteza un om matur. Diferenta dintre pustii de 20+ si cei de 40 e de la cer la pamant.

| Marius22222222222 a răspuns (pentru Miruna333):

Important e înțelegerea

| Sistemulxxl a răspuns:

Este cu tata.

| hitlerflorea1 a răspuns:

Destul de bazat