| anonim_4396 a întrebat:

Am o dilema...imi place mult de un baiat si suntem prieteni de mult, in tot tipu acesta mi-a dat impresia ca ma place da nu mi-a cerut sa fim impreuna.De ceva timp bate apropouri sa ne incepem viata sexuala impreuna(amandoi suntem virgini) si ca ar fi o buna modalitate sa incepem o relatie. Mi-am calcat pe orgoliu si m-am culcat cu el(nu a fost asa de rau pentru ca sa comportat foarte frumos), insa in ultimul timp nu am mai vorbit, esti sau sa ne comportam ca un cuplu. Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| haiZI a răspuns:

Poate e din cauza ca intai de toate ati legat o prietenie si ati ajuns sa va cunoasteti unul pe altul din diferite perspective.
Posibil sa fie in genul, oare suntem prieteni?, sau iubiti?, oare ma place ca prieten sau ca iubit? Tu nu-ti pui intrebarile astea daca ati fost prieteni mai intai de toate?
Cel mai bine ar fi sa vorbesti deschis cu el despre relatia sau genul de relatie pe care o aveti si in felul asta clarificati totul.succes

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Se rusineaza, se culpabilizeaza, sau nu i-a placut.Ar trebui sa-l intrebi cu multa delicatete, de ce se comporta asa, sa-i dai incredere in el, sa-i spui ca-ti lipseste... vorbr frumoase.

| Anca a răspuns:

Eu intotdeauna am fost de parere ca din prietenie nu se poate naste iubire.
Pt ca, daca vezi o persoana ca pe un prieten o viata intreaga, nu vei putea sa-l vezi la un moment dat iubit.
E doar o iluzie optica!

Probabil el si-a dat seama ca te vede doar ca pe o prietena si a fost prea timid sa-si inceapa viata sexuala cu o tipa de care ii place ca iubita. Si a scapat de " povara" asta datorita celei mai bune prietene.

| GyeBaek a răspuns:

Eu zic ca doar a vrut sa profite de tine.

| anonymus a răspuns:

Nu stiu cati ani aveti dar el e timid

| Dεεαღ a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti despre asta dar trebuie sa-l iei mai usor ca sa nu iti raspunda la intrebari grabit si negativ. si cand vorbesti cu el sa fiti doar voi undeva unde va placea sa stati