| Bikerul a întrebat:

Deci am facut petting cu prietena mea (am avut erectie) pe urma am ajuns in ipostaza actului sexual.Am vrut sa imi pun primul prezervativ, dar nu am reusit pentru ca nu eram in erectie totala. Dupa asta am introdus penisul in vagin si am impins de cateva ori, nu cred ca a durat un minut, am facut asta doar pentru a fi erect total ca sa-mi pun alt prezervativ.Este posibil sa fi avut lichid seminal pentru a produce o sarcina? Nu am ejaculat in vagin.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut o ejaculare precedenta si daca fata era in perioada fertila, numai atunci poate ramane gravida, chiar si fara sa ejaculezi in ea.
De ce nu l-ai sculat cu mana, in loc sa-l introduci in vaginul fetei neprotejat, riscand o sarcina?

| corbulalbrosu a răspuns:

In afara ta, absolut nimeni nu are de unde sau cum sa stie daca ai fost capabil sa-ti controlezi, coordonezi si sa-ti retii perfect ejacularea. Intrebarea principala si absolut necesara care se pune intr-un astfel de caz, este cea legata de situatia precisa a ciclului menstrual si anume daca in acel moment prietena ta ERA sau NU ERA in una din cele 5-6 zile ale PERIOADEI FERTILE a ciclului menstrual. Adica mai pe intelesul tau, in zilele in care poate sa ia nastere o sarcina in acazul in care ajunge sperma in vagin. Sanatate!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bah copii bah...
1. Vrei erectie totala, mai prelungeste un pic preludiul. Sexul oral ti-o face bolovan.
2. Da, e posibil - desi putin probabil - sa se lase cu o sarcina. Nu mai faceti timpenia asta in viitor.

Răspuns utilizator avertizat
| Nicusor006 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat, riscul sa rămână gravida este de 2%