| dvaid765 a întrebat:

Am o întrebare/problema
Eu(15 ani) plac o fată foarte mult de 14 ani siam vorbit foarte mult in ultimele săptămâni, am mai iesit pe afară și mi se pare fata perfecta. Dar acum câteva zile am întrebat o ce părere are de mine si a zis ca ma vede ca pe un prieten bun și ca nu vrea relatii in a 8 a ca se concentreaza pe Evaluare si ca era mult mai bine sa fie 2007.
Eu mai vreau sa incerc cu ea, eventual ne mai apropiem până la vară si vedem atunci.
Întrebarea ii dacă fac bine ca ii prima data cand iubesc asa de mult o fată.
Ziceti sincer daca fac bine, si daca nu fac, ce ar trebui făcut.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu zic sa-i dai pace ca altfel va rupe relatia. fata ti-a spus clar ca te vede doar ca pe un prieten, ca aucm are altele mai importante in viata si pana cand vine marele examen nu va fi disponibila.
Nu mai incerca ca risti sa o infurii si sa-ti spuna categroic NU!
Invata sa respecti dorintele omului, ca nu-i nromal sa insistiti.

| dvaid765 explică (pentru Violleta2022):

De insistat, nu insist

| dvaid765 explică (pentru Violleta2022):

Dk nu vrea, aia e, ii o persoana wow, as vrea sa raman prieten cu ea

6 răspunsuri:
| Robert2526 a răspuns:

Ramai prietenul ei pana la vara. Daca zici ca te descurci si bine cu scoala poate o poti si sustine, o poti intreba ce nu intelege si o poti ajuta. Stai langa ea si accepta ca sunteti doar prieteni. Acel "te vad ca pe un prieten" nu e ceva categoric niciodata. Doar nu e pregatita de o relatie. Daca chiar iti place fata si crezi ca merita, atunci ai rabdare cu ea si fi alaturi de ea.

ps:nu o baga in seama pe Violeta, e cea mai frustrata persoana de pe TPU. Cred ca duce lipsa de sex si i-au ajuns hormonii la cap

| dvaid765 explică (pentru Robert2526):

Raspunsu ăsta merita "Răspuns Câștigător", asa m-am gandit și eu să fac, imi place ffff mult cum gândești

| DeaconuCorina a răspuns:

Sunteți amândoi doi copii. Acum, este cazul sa vă axați mai mult pe învățare pentru evaluarea națională pe care aveți amândoi în luna iunie 2023. După ce terminați cu examenul din vara, sunteți liberi să vă distrați și să vă apropiați unul de celălalt. Succes la examenul din vara!

| dvaid765 explică (pentru DeaconuCorina):

Eu is a 9 a la cel mai bun liceu - mate info din judet