| RAY a întrebat:

Am o intrebare prosteasca poate, baieti imi puteti spune penetrarea vaginala e aceeasi senzatie cand ai orgasm cand te masturbezi?

Nu vorbesc de orgasm ci de senzatia din timpul penetrarii

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Man, m-ai băgat total în ceață. Niciodată nu m-am gândit cum să explic senzația de penetrare. laughing
E greu de explicat pentru că e posibil ca fiecare să o perceapă altfel.
E o combinație cu totul aparte între fizic și psihic. Fizic, normal că e mult mai plăcut decăt ți-o ți tu în mână. laughing Dar probabil psihicul joacă rolul dominant.
De-aia pentru un bărbat sunt foarte importante reacțiile și implicarea partenerei.
E mult de explicat. Și foarte greu în scris. laughing

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

laughing Nu, nu e aceeași.
Mâna ta n-o să-ți cuprindă niciodată penisul cum o face vaginul partenerei.
Senzația e diferită și de la parteneră la parteneră.

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Dar cum e senzatia aia? da-mi un exemplu, gen e ca un orgasm

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Ce anume determina diferenta vaginul sau aspectul fizic al acelei fete?

| RAY explică (pentru Hammurabi):

Reamintirea unui lucru ajuta la evitarea pierderi de memorie, deci spune multumesc, practic e ceva ce rational nu poti sa definesti, inteleg

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Man, m-ai băgat total în ceață. Niciodată nu m-am gândit cum să explic senzația de penetrare. laughing
E greu de explicat pentru că e posibil ca fiecare să o perceapă altfel.
E o combinație cu totul aparte între fizic și psihic. Fizic, normal că e mult mai plăcut decăt ți-o ți tu în mână. laughing Dar probabil psihicul joacă rolul dominant.
De-aia pentru un bărbat sunt foarte importante reacțiile și implicarea partenerei.
E mult de explicat. Și foarte greu în scris. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te masturbezi se activeaza mai multi receptori ai dopaminei, sunt destule studii care sa afirme asta.
nu degeaba se spune ca 'o laba la momentul ei face cat 10 femei' rolling on the floor