| BlackAngel23 a întrebat:

Am o intrebare (scuze de categorie dar vreau sa incerc asta si nu stiu daca va functiona) e buna dieta asta? http://cumsaslabesti.ro/diete.diete-de-slabit-4-kg-in-4- zile.html adica chiar functioneaza? voi ce ziceti so incerc?

4 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Nu functioneaza toate prostiile,toate amestecurile aiurea de mancaruri
functioneaza modul in care vrei tu sa slabesti,sa faci sport,sa ai grija permanenta cu ce mananci(sa nu bagi in tine numai dulciuri,grasimi,cartofi prajiti, fripturi, astea doar ocazional)
sa-ti formezi un anume stil.pentru ca slabesti acum ca na...te infometezi doar,dar nu ai sa tii "dieta"toata viata,nu traiesti cu aer

vointa de a slabi brusc,ca majoritatea vointelor dobandite in urma dezmagirii, nu tine decat putin, nu prleungeste.si nu reusesti decat sa iti pui organismul degeaba la incercare
, apoi faci ulcer s.a

| Alexutaa a răspuns:

Salut, orice dieta pe termen scurt nu este SANATOASA nici macar 0.000...001%. Poti sa ai afectiuni de orice fel, nu tine diete dupa ochiul tau pentru ca organismul tau reactioneaza intr-un fel anume, incarca sa vizitezi un nutritionist sau pur si simplu apeleaza la exercitii fizice.

Studiez Nutritia si Dietetica si nu aberez in lucurile pe care ti le-am spus kiss succes >:d< fii mai atenta cu tine >; d< si tine la sanatatea ta

| monochrome a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti 4 kg in 4 zile. oh go on Si chiar daca ai putea, slabesti si pe urma te ingrasi la loc. laughing

| lSchizo a răspuns:

Nu e o dieta anume pe care sa o urmezi. Ar trebui sa consulti un nutritionist. Dieta aia poate nu se potriveste cu stilul tau de viata si t-i se poate face rau. O dieta trebuie sa se potriveasca cu stilul tau de viata. happy Crede-ma am incercat si eu, dar la 2-3 zile m-i s-a facut rau. Am apelat la un nutritionist si mi-e spus ca o dieta nu se potriveste la 100 de oameni ci numai la 1-2 dintre ei. Depinde de cum te simti tu si de modul tau de viata. happy