| anonim_4396 a întrebat:

Am o prietena si e virgina. i-a zis tipului care il iubeste ENORM ca nu o va face NICIODATA CU EL! serios si rastit asta dupa ce el tot insista cand erau la el si s-a suparat cica, s-a simtit jignit. oare s-a prefacut? a vrut sa plece, dar pana la urma ea i-a zis sa mai ramana ca nu a vrut sa zica asta, sa o scuze daca s-a simtit jignit si sa o inteleaga ca a enervat-o cu insistentele lui. pana la urma a mai ramas s-au mai giugiulit ei oleaca, dar nu prea mai avea chef el si porcul a zis ca cica sa isi ea ea revansa ca a zis asta sa faca altceva pentru ea(oral) daca tot nu vor sa aiba relatii intime, iar ea NU a vrut pentru ca din punctul ei de vedere tot sex este si asta ca altfel dc s-ar mai numi sex oral... i-a zis ca e ciudata, iar cu jumatate de ora in urma ii spusese ca e bine sa fie asa.
ea nu vrea sa mai auda de el, dar e slaba si-i bate inima de fiecare data cand vorbeste cu el. nu vrea sa-i dea ignore pe mess si nici nu poate, nici macar pozele cu ei doi nu poate sa le stearga. vrea ca intr-o buna zi sa-l refuze sa vada ca nu ii mai pasa de el. el stie foarte bine ca il place pentru ca nu i-a ascuns niciodata, dar nu stie cat de mult il iubeste :-J ce sa faca? el e un NEMERNIC, dar nu poate sa se indragosteasca de nimeni, pe restul ii vede ca niste amici desi i-au mai dat tarcoale baieti, ultimul era un tip SUPER(de treaba, simpatic, frumos cu bun simt) dar ea nu il placea si a reusit sa-l alunge din preajma ei, dar nu ii pare rau. vrea sa se poate indragosti de altcineva. stie ca el doar o folosete si nu tine la ea de asta nici nu se culca cu el...

P. s Amandoi au 19 ani, el e un curvar, ea o fata mai nebuna, dar nu e usuratica si NU sunt cuplati. s-au cunoscut intr-un club dupa care au mai continuat sa iasa asa, iar ea s-a indragostit ca idioata...sadaceasta situatie dureaza din august 2010. au fost vreo 2 3 luni in care nu au mai vorbit sau daca vorbeau se certau, dar nu l-a uitat, iar de 2 luni iar a reaparut...(faza de mai sus e de acum cateva zile)

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Ai uitat sa pui intrebarea.Dar o banuiesc.Normal ca e o situatie ciudata. E ca si cum ea s-a "pastrat" pentru un neica nimeni.Nu stiu si nu pot sa inteleg fenomenul.In orice caz,sunt multe cazuri in care "fetele cuminti" sunt atrase de baietii obraznici,tocmai datorita fapului ca au experienta si stiu cum sa cucereasca o fata.El nu s-a simtit jignit,ci lovit " in amorul lui de Casanova".stiind ca poate avea orice fata isi doreste. Pentru mine,astfel de tipi,sunt un mare Zero,nu au nici o valoare.m-as simti "murdarita",nu pot accepta ideea sa ma atinga cineva care e dispus sa atinga orice.fufa. Fa-o pe prietena ta sa inteleaga ca dragostea adevarata,presupune respectarea principiilor partenerului,ca numai un " marlan",poate sa-i ceara sex oral. dupa o asemenea situatie.Fa-o sa inteleaga ca iubirea e fara sincope de acestea:vorbesc o luna,alte trei,nu.E ceva care nu merge. Spune-i ca "fiorii" pe care ii transmite acest baiat,sunt mai mult in legatura cu hormonii,decat cu dragostea adevarata.Fa-o sa inteleaga ca in astfel de persoane nu poate avea incredere,cum poate sa spere la un asa "tata" pentru copiii ei, desi asemenea tipi, chiar daca se casatoresc.nu tin de loc de familia lor, de copii.sunt niste biete animale intr-un permanent ritual de imperechere.

3 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Asa e cum ai zis tu el e un curvar, asta am vazut si eu din descrierea ta.ca sa-l uite trebuie sa-i de-a ignore pe mess, sa-i stearga nr de tel din agenda si pozele cu el.altfel nu poate scapa de asta, apoi sa isi faca un alt prieten

| Betty18 a răspuns:

POI NU o iubeste, iar ea stie asta...sad

| xjustfearless a răspuns:

Daca ala ar fi iubit-o nu ar insista asa mult. Prietena ta ar trebui sa-l stearga de tot din viata ei.