| ioaioa a întrebat:

Am o problema.Acum 4 luni am avut un contact sexual neprotejat si de atunci am ramas cu teama unei eventuale sarcini.Am un ciclu foarte neregulat. Mi-a venit de atunci de 2 ori la 2 saptamani diferenta dar nu atat de abundent ca de obicei.Am fost depistata si cu un chist ovarian inainte de asta.Am facut si 7 teste de sarcina pana la 12 saptamani de la contact si toate au iesit negative.In 25 noiembrie trebuia sa imi vina menstruatia si nu mi-a venit nici acum.Sunt speriata sa nu fie o sarcina in plus burtica mea este mai umflata parca. Abia mi-am inceput viata sexuala Care ar putea sa fie cauza.Multumesc mult pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| didiidedi a răspuns:

Poi atunci poate fi ce la chist.Deoarece ai facut 7 teste de sarcine si toate au iesit negative.Nu cred ca daca ar fi vorba de o sarcina toate tetele ar arata acelass lucru deci eu cred ca ar trebui sa stai linistita si sa mergi la medic si sa vezi ce poti sa faci ca sa iti rezolvi problema cu chistul si dupa accea sa iti mai faci un test de sarcina ca sa fi tu linistita :*.

| ioaioa explică (pentru didiidedi):

Mi-am luat azi unul si dimineata o sa il fac...s-a mai intamplat sa imi vina o luna da o luna nu. poate sunt putin si paranoica pentru chestia asta dar am observat ca burtica a luat alta forma.se poate si dupa inceperea vietii sexuale corpul meu sa capete niste schimbari? Multumesc de raspunsuri:*:*

14 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Nu cred sa fii insarcinata, dar trebuie sa mergi la medic!

| ioaioa explică (pentru foxi):

Se poate sa fie si chistul de vina pentru dereglarea asta de ciclu? big grin

| foxi a răspuns (pentru ioaioa):

In mod sigur!

| ionutzul31 a răspuns:

"Prostii nu se cauta, se gasesc" laughing
Chiar asa de saraci erati la momentul ala, incat n-aveati 6 lei pentru un pachet de prezervative,ce dracul?
Vezi si tu ce vb cu mama ta,mergeti la un ginecolog,pana mea laughing
(burta nu se umfla asa intr-o luna,stai linistita)
Daca nu e nici un motiv de ingrijorare, pe viitor folositi prezervativul, cel de toate zilele(nu cel mai ieftin)
Baftawinking

| ioaioa explică (pentru ionutzul31):

Au trecut 4 luni nu o luna...oh go on

| ionutzul31 a răspuns (pentru ioaioa):

Ma refeream de la testele alea...din 25 noiembrie am inteles ca nu ai mai facut...sau cum?confused

| aliona_6797 a răspuns:

Mai bine te duci la medic. Iti tratezi problema cu chistul si vezi daca e vorba si de o sarcina, desi nu cred. A, si inainte sa mai ai contact sexual, mai bine asigura-te ca totul e in regula d.p.d.v. al sanatatii.

| ioaioa explică (pentru aliona_6797):

Dar, totusi ma gandesc ca 7 teste negative nu au cum sa fie false...

| didiidedi a răspuns:

Stai liniștită nu ai cum sa fi insarcinata pentru ca atunci nu tiar mai fi venit chiar deloc ciclul nici macar unpic.Nu te speria si pe viitor protejeaza-te. Sper ca ti-a mai trecut frica.:*

| ioaioa explică (pentru didiidedi):

Mi-a venit dar foarte diferit de cum imi venea inainte sa fie evenimentul asta nefericit...Si acum nu mi-a mai venit...trebuia sa imi vina in 25 noiembrie si deja ii aproape o luna de intarziere sad

| didiidedi a răspuns:

Poi din cate stiu eu dupa ce iti incepi viata sexuala corpul sufera unele schimbri asa c asar putea si faptul ca ai facut putina burtica sa fie din motivul asta.

| ioaioa explică (pentru didiidedi):

Dimineata asta am mai facut un test si a iesit tot negativ! happy

| didiidedi a răspuns:

Atunci poti sa stai linistita si sati rezolvi problema cu chistul ovarian :*