| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema.acum cateva zile am facut dragoste cu prietenul meu si bineinteles ne-am protejat, tot timpul ne protejam si suntem foarte atenti.insa acum ar trebui sa imi vina menstruatia.insa nu stiu de ce sunt putin ingrijorata pentru ca din greseala a ajuns lichid seminal in zona clitorisului, deci nu a patruns nu nimic...menstruatia inca e pe vine cum s-ar spune.Astazi ar fi trebuit sa imi vina insa nu e regulata, insa eu sunt ingrijorata totusi... pot ramane insarcinata astfel? pentru ca am auzit mai multe raspunsuri cum ca ar fi posibil acest lucru si sunt teribil de nelinistita.am nevoie de un raspuns urgent!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, riscul e neglijabil in aceste conditii. Sincer, eu nu cred ca esti insarcinata, dar cred ca daca ati fi minim atenti, lichidul seminal nu ar putea sa ajunga in vecinatatea organelor tale genitale.

| julieta a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina, si inlatura orice dubiu.nu cred ca ai putea sa ramai insarcinata, pentru linistea ta fugi la farmacie si cumpara test

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Pai ai putea fi. lichidul ar fi putut ajunge in vagin. ia un test de sarcina dar asteapta 2 saptamani de la contactul sexual. fa`l dimineata cand te trezesti. bafta