| Ione_7384 a întrebat:

Am o problema: am fost, daca se poate spune, cu un tip frumos, de care mi-am batut joc, ii faceam tot felul de faze naspa, pana cand intr-o seara incepuseram sa facem preludiu, doar atat, si apoi am inceput sa tin la el, dar era prea tarziu. Si chiar dupa cateva zile ne-am certat pe tema "geloziei" mele si a zis ca nu aveam atunci sanse. Dupa 6 luni, in care el si prietenul lui cel mai bun mai imi dadeau like-uri, l-am vazut la un concert. La inceput eram chiar langa prietenul lui, in mod accidental am nimerit acolo, si apoi l-am vazut ca apare si el, si atunci m-am intors ca sa nu il vad. Prietena mea de langa mine imi spunea ca ei 2 se uitau la noi, asa ca am decis sa nu il bag in seama, pana la urma urmei ce treaba mai am eu cu el. Iar el vazand asta, ca nu il bag in seama, a plecat, probabil cu orgoliul ranit, am uitat sa mentionez ca e orgolios, iar apoi a inceput sa se bage in seama cu prietena mea cea mai buna, ii daduse cerere de prietenie si like-uri.Ok la inceput m-am gandit ca mna. Ii da pur si simplu, nu ca ar incerca sa ma testeze, sa vada daca am trecut peste sau nu. Iar in zilele astea i-am dat vreo 2 like-uri la ceva videoclipuri pe care le postase el si a inceput ca in vechiile timpuri sa dea like la random girls, crezand ca ma enerveaza. Ma gandesc ca din moment ce face faze ca astea nu a trecut peste, dar e prea orgolios sa faca o miscare, asa ca o hotarat sa ma provoace pe mine. In plus eu am in avantaj, pentru ca nu m-am intors sa il salut atunci la >concert= ca nu e sigur de sentimentele mele si isi adapteaza actiunile in functie de ce fac eu ca sa-mi intoarca toate fazele naspa pe care i le facusem mai demult, dar ce nu inteleg eu e : de ce? Ii mai pasa de mine? Mai e interesat de persoana mea? Dau funda mare la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| stelică17 a răspuns:

Dacă nu-l mai placi, de ce te mai interesează de el şi îi urmăreşti activitatea pe facebook?
Cred că la voi e un duel al orgoliilor.
Dacă ţi-ai cerut scuze sincer, el trebuie să facă un pas către tine, dacă te place.
E posibil ca prin faptul că se dă la prietena ta să ţi-o întoarcă înapoi.
Sau, vrea să vorbiţi dar, nu are pretexte, de aia era amabil atunci când aţi vorbit.
Ştii că atunci când urăşti pe cineva, undeva acolo încă mai ai există sentimente(ura e iubirea întoarsă pe dos).

"si atunci m-am intors ca sa nu il vad."
De ce ţi-ai ferit privirea, dacă ţi-e indiferent de persoana lui?

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil ca mai e interesat de persoana ta dar acum iti plateste cu aceiasi moneda referitor la comportare

| GabrielaSandica a răspuns:

Eu cred ca tu te complici prea mult. Daca te place te cauta, cat despre facebook si like-urile, sunt doar niste like-uri, nu declaratii de dragoste

Sustine campania care lupta impotriva cancerului la san, cumparand setul de forme pentru briose
http://www.avonbrosura.ro/gabrielasandica

| dragos9234 a răspuns:

1.Da,mai este interesat de tine.
2.De prost, nu meriti sa te bage in seama.

| MrAlex a răspuns:

Dupa parearea mea..este cel mai najpa cand tu tii la aceea persoana si ea te ia la mistowinking Din cate am citit, tu ai inceput sa tii la el chiar atunci cand el a vrut sa va despartiti si v-ati despartit.El nu da like la alte fete ca sa te faca pe tine geloasawinking el a vrut o relatie serioasa cu tine dar daca a vazut ca tu nu ai nici un gand ce o fi zis " decat sa stau cu ea aiurea..mai bine imi caut o persoana care sa tina la mine" Sunt si sanse sa mai tina la tine, cand faci "prostioare" cu iubitul/iubita te aduce mai aproape si incepi sa tii mult mai mult si el chiar asta a inceput sa faca si tu la fel.dar chestia este ca: niciodata sa numai iti bati joc de o relatie ca o sa regreti si ROATA SE INTOARCE iar atunci ai sa regreti enorm, cand tu ai sa gasesti pe cineva foarte frumos si pe care il iubesti enorm iar el sta cu tine din alte motiv"sex" si nu tine la tinewinking succes cu ceea ce vei face in viitorul apropiat

| Ione_7384 explică (pentru MrAlex):

Pai acum nu mai tin la el, dar nu inteleg de ce inca ii mai pasa, pentru ca daca nu i-ar mai pasa de mine, m-ar lasa in plata D-lui. Si i-am cerut de ft multe ori iertare.

| Ione_7384 explică (pentru MrAlex):

Ah da, am pus gelozie intre "" pentru ca am fost impinsa de cel mai bun prieten sa fac asta pentru ca tipul despre care am povestit incepuse sa vorbeasca cu prietena celui mai bun prieten al meu.

| Ione_7384 explică (pentru stelică17):

Nu stiu, vroiam sa il evit. E mai bine asa.

| stelică17 a răspuns (pentru Ione_7384):

Probabil ceva din interiorul(nişte sentimente) s-au răscolit la vederea lui.
Oricum dacă ţi-ai cerut scuze, mergi mai departe.
Dacă mai ţine la tine te va căuta.

| stelică17 a răspuns (pentru Ione_7384):

Dacă nu-l mai placi, de ce te mai interesează de el şi îi urmăreşti activitatea pe facebook?
Cred că la voi e un duel al orgoliilor.
Dacă ţi-ai cerut scuze sincer, el trebuie să facă un pas către tine, dacă te place.
E posibil ca prin faptul că se dă la prietena ta să ţi-o întoarcă înapoi.
Sau, vrea să vorbiţi dar, nu are pretexte, de aia era amabil atunci când aţi vorbit.
Ştii că atunci când urăşti pe cineva, undeva acolo încă mai ai există sentimente(ura e iubirea întoarsă pe dos).

"si atunci m-am intors ca sa nu il vad."
De ce ţi-ai ferit privirea, dacă ţi-e indiferent de persoana lui?

| nhgvhyg a răspuns:

Da tu can faceai misto de el, lui cu crezi ca ii era? acum esti in pielea lui! si iti dai seama ca nu e bnine sa iti bati joc de oameni, pentru ca toti au sentimente!

| eevvaa a răspuns:

Poate ca mai are careva sentimente fata de tine.tu una ce sentimente mai ai fata de el?

| Ione_7384 explică (pentru eevvaa):

Eu nu mai am sentimente fata de el.

| eevvaa a răspuns (pentru Ione_7384):

Daca nai sentimente dc te mai gindesti la el...lasal...

| Ione_7384 explică:

Am uitat sa mentionez ca am mai vorbit cu el, si a fost amabil.