| valentinaitaliaaa a întrebat:

Am o problema.beehhh nu chiar problema.doar ca sunt cu un baiat de 5 luni si tin la el foarte mult. dar nu reussesc sa ii marturisesc ceea ce simt pentru el... mi'e teama ca se va intampla ca si in trecut ca cu ceilalti baietii.sa scape de fiecare data cand li se marturiseste ceea ce simti pentru el, el spune ca ma iubeste, doar ca eu nu reusesc sa ma exprim...credeti ca il voi pierde din cauza asta, el ma intreaba mereu daca simt ceva pentru el... d fiecare data cand dau sa raspund.ma apuca plansul,, pentru ca nu mai am curajul sa ma exprim.am fost mereu dezamagita in trecut. cei cu care am fost majoritata stateau cu mine doar pentru interes si nu pentru ceea ce sunt eu ca persoana, acu ca in sfarsit am gasit pe candva care tine la mine, mi'e frica... mi'e frica sa nu fiu dezamagita din nou. mi'as multumi f mult daca m'ati ajuta cu un sfat, ajutati-ma sa ma destainui in fata lui, e singurul care ma ajuta sa merg mai departe fiind departe de ai mei, la o dist de 2000 km.si nu cred ca merita sa il pierd din cauza mea.pentru ca nu reussesc sa ii spui ceea ce simt, e singurul care ma iubeste pentru ceea ce sunt si nu pentru ceea ce am...

Răspuns Câştigător
| N538961518 a răspuns:

Niciodata nu trebuie sa arati ce simti. Dragostea pentru cineva e o slabiciune pe care acel cineva o poate folosii pentru diverse scopuri.

5 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ii sp ca il iubesti.arata-i acest lucru. daca il iubesti totul va veni de la sine.mult succes!

assiris
| assiris a răspuns:

Dragostea pentru cineva nu se spune, ea se transmite. Doi care se iubesc daca se privesc in ochi, e suficient sa-si transmita unul altuia sentimentele. Daca eu ti-as spune din 5 in 5 minute: Te iubesc! m-ai crede? Nu cred. A-i spune cuiva ca-l iubesti este la fel cu a-i arata un mar. Poate fi natural sau poate fi din plastic. Dac cind simte gustul, parfumul, buchetul, aroma, nici nu trebuie sa-i spui ca acela e mar pentru ca deja il simte.
Dar dinmultul text scris nu prea am inteles multe. Ce s-a intimplat mai demult, ce fel de fata esti, de ce parintii sunt la 2000 Km, citi ani ai, care este relatia dintre voi si cit de departe merge...

| ramy_5584 a răspuns:

Sigur il iubesti? poate ca ii esti doar recunoscatoare pentru ceea ce face pentru tine.probabil te-ai atasat foarte mult de el si ai da orice sa nu-l pierzi. dar tii la el ca la un frate nu ca la un iubit... e mai mult frate pentru tine.si eu sunt in situatia asta.si inca nu pot sa-mi dau seama daca il iubesc ca pe un frate sau ca pe un iubit...
spune-i ca nu vrei sa-l pierzi.ca ii esti recunoscatoare pentru tot ceea ce a facut si ce face pentru tine. dar ca deocamdata il iubesti ca pe un frate. asta cred ca e la tine. ca pana la urma. ii puteai da de inteles ca il iubesti chiar daca iti e frica sa nu fii din nou dezamagita. un simplu te iubesc nu inseamna ca ii dai sufletul pe tava. daca il iubeai simteai nevoia sa i-o zici.asa nu simti nevoia doar ca nu vrei sa-l dezamagesti u pe el.
ai grija...sentimentele pot fi de multe ori "incurcate"...
succes! si sper sa-ti fie de folos comentariul meu:X

| bc83boom a răspuns:

Doua persoane cand se iubesc, simt, ca si "animalele", si se marturiseste prin gesturi si fapte, nu vorbe, vorbele sunt usor de spus(cuvantul te iubesc nu are valoare daca nu-l arati)el ar trebui sa inteleaga asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ce simti.doar asa va avea motivatia pentru a merge mai departe cu tine. daca el iti spune te iubesc si tu nu de fiecare data cand te intreaba, dupa un timp poate interpreta acel plans ca nu-l iubesti, si la o adica va spune stop. Spune-i ca-l iubesti, ce simti pentru el si va fi mult mai bine.