| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu. In urmă cu câteva luni mă inşela aproape zilnic. Iar eu findcă il iubeam şi il iubesc l-am iertat de fiecare dată. I-am spus că dacă ma inşeală să-mi zică cu cine.Crezând că din ruşine să aflu sau din alte cauze nu mă va inşela.Insă a fost cu totul altceva. El mă inşela şi mă anunţa Te-am inşelat cu x cu y.Mai făcea şi glume. Adică dacă deveneam serioase el râdea. Lua totul in glumă. In urmă cu o lună eram intr-un alt judet la nişte rude şi vorbeam cu el prin mesaje.La care incepem discuţia pe tema asta. Iar el. imi zice Vezi că la 1 te inşel cu Z(fosta lui prietenă). Am inceput să plang. După câteva minute il intreb ce mai face in rest? Şi mi-a dat "lovitura fatala". In mesajul lui scria Brb am de lins pe Z. In acel moment am simţit că mor. Mi-am inăbuşit suferinţa in lacrimi. Şi toată ziua nu m-am putut gândi la altceva. După o săptămanâ il prind la web cu o muşcătura de gât. După care făcând haz de necaz imi arată că are şi una pe piept. Când l-am intrebat mi-a zis un singur lucru. Este A. Nu o cunoşti.Am zis să las de la mine incă o dată dar pentru ultima oară. I-am ecplicat faptul că sufăr extrem de mult şi că dacă va continua aşa mă voi despărţi de el. Mi-a promis că e baiat cuminte şi că vrea să ţină de relaţia asta.In dimineaţa asta când m-am intâlnit cu el inainte de şcoală am fost până la magazin după care la el. Intram in magazin după care intră o brunetă pe care el o salută si ea la fel. Işi cumpără nişte floricele şi mergem. Când am ajuns in faţa scări imi zice: Nu ştiai cine e? Eu:Nu. EL:E alexandra... Eu.: Care alexandra? Iar după câteva minute de agonie realizez de faptul că e alexandra cu care el ma inşelat (mai sus i-am dat denumirea de A). EL zâmbeşte ca de obicei fără vreun stres.De parcă era un motiv de bucurie.Stăm noi ce stăm după care imi adresează o intrebare cu un răspuns, dupa mine retoric. Mă intreabă dacă poate să meargă la curv*. Scuzaţi-mă pentru vocabular.Normal că raspunsul meu a fost nu.Nu mai ştiu ce să fac cu el. despărţirea nu e o opţiune pentru că ţin la el extrem de mult si nu pot face asta. Ce parere aveţi. ce ar trebui să fac?

11 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Da-l naibii,mai omule. Poate ca e si vina ta, nu-i oferi ceva, dar asta nu-i ofera dreptul sa se comporte chiar in halul asta.Problema e ca si tu i-ai permit, eu la prima abatere, l-as fi lasat fara sa ma gandesc.Nu ma respecta,nu am de ce sa stau cu el.
Fii serioasa,asta e relatie? Daca ii lipsea ceva cu tine,e logic sa-ti fi spus,ca sa rezolvati problema,daca nu se poate,va despartiti si gata, dar nu va apucati sa va tratati unul pe altul pe post de pres.
Mai bine lasa-l sa ramana cu cine vrea, nu are rost sa suferi degeaba.Ar trebui sa poti face asta, banuiesc ca ai respect fata de tine, nu?

| NickiMinaj a răspuns:

rolling on the floor existi? wow... daca da, imi pare bine sa te cunosc.

| R_8074 a răspuns:

Deci scuze ca iti zic dar esti proasta ca accepti asta din partea lui. sfatul meu e scapa de ellll!

| Carmen a răspuns:

Dumnezeuleee! chiar nu am mai pomenit asa ceva in viata mea.te inseala cu nerusinare, ti-o spune si in fata si tu il ierti mereu fiindca ''il iubesti''. Incep sa cred ca TU esti cea care are o problema.

| Daria a răspuns:

Isi bate joc de tine in ultimul hal! Cum poti sa accepti asa ceva? Mai sunt si alti baieti pe lume.Doamne...rolling eyes

| anca174 a răspuns:

Eu ti-as spune sa te desparti de el, dar cu siguranta o sa vrea sa va impacati si tu o sa il ierti din nou si nu rezolvi nimic.
O solutie ar fi sa ii platesti cu aceeasi moneda. Inseala-l si tu sau macar fa-l sa creada ca il inseli. Fa si tu exact cum face el sa vada cum ii, sa vada si el cum te simti tu. Nu e chiar cea mai buna solutie dar daca ziceai ca nu vrei sa te desprati de el, alta nu prea vad...
daca nu merge asa eu zica ca nu are rost, baiatu asta chiar nu te merita. Daca ar tine la tine nu te-ar insela, stiu ca il iubesti si ca ti-e greu dar iti place sa il imparti cu altele? Dupa ce merge si se linge cu alta sa vina la tine? Si in plus comportamentul lui fata de tine e oribil, baiatu asta nu te respecta si clar nu merita iubirea ta. Draga mea daca o sa continue tot asa sfatul meu e sa te desparti de el, sti cum se zice nu-ti dai seama ce ai avut doar dupa ce pierzi. O sa suferi, dar si asa langa el suferi, de fiecare data cand te inseala.
sper sa se rezolve problema in favoarea ta:*:*:*

| mikuta a răspuns:

Daca eram il locul tau ii dadeam imediat papuci nu mai statea nici o secunda cu el, tie iti place ca te inseala cu toate fetele, mie una nu mi.ar conveni si nici nu as mai sta cu el, cum ar fi u sa il insely cu X, Y lui iar conveni eu nu prea cred

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Ah, eu zic sa lasi balta relatia asta. Adica el se poarta pur si simplu mult prea oribil cu tine, chiar nu te merita. Si tine minte ca daca nu pui capat la chestia asta, pentru el mereu o sa fie cate cineva mai important decat tine. Unde ti-e orgoliul tau? Gandeste-te ca tu nu esti roata lui de rezerva si spune-i ca daca lui nu-i pasa ca prin faptele lui te raneste, sa ramana cu A, cu Z, cu x si cu y.

| ganton a răspuns:

Baiat destept. Serios.

| AntiHrist a răspuns:

Nenorocitul... mai merita o sansa

| LinDaStAr a răspuns:

Din moment ce el mai si rade, te mai si inseala, numai are nici un rost, crede-ma, stiu ca tu ai tine la el, dar uite ce iti face!