| tpumember98 a întrebat:

Am o problema. De curand am cunoscut o fata care e cu mine in clasa. Cand ma uit la ea, imi zambeste, iar daca ma duc la ea in pauza si incerc sa vorbesc cu ea, asculta si e foarte prietenoasa. A inceput sa imi placa de ea, dar problema e ca i-am trimis pe facebook un mesaj si ea nu mi-a raspuns; desi imi apare ca a fost "vazut" si nici nu prea mai vorbeste cu mine (mai mult numai ne salutam) dar inca o vad uitandu-se la mine. Ce sa fac? Ma place? Sa ii spun? O plac foarte mult si nu vreau sa o pierd, plus ca mi-e teama sa nu ma fac de ras in fata ei. Va rog foarte mult sa imi dati raspunsuri detaliate si daca se poate din partea fetelor, dar poate sa raspunda oricine.

Răspuns Câştigător
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Tu o cunosti cel mai bine si iti poti da seama de felul ei de a fi. Nu cred ca un baiat s-ar putea vreodata face de ras in fata unei fete daca i-ar spune"Te plac". Uite, iti dau exemplul meu desi nu stiu cat te va ajuta. Daca un baiat(orice baiat) mi-ar spune "Te plac" si daca eu nu as simti absolut nimic pentru el, atunci as incerca sa ii spun ceva intr-un fel in care sa nu il ranesc, pentru ca stiu cum e ca sentimentele sa nu fie impartasite. De ce sa te porti urat cu un om care e capabil sa simta ceva frumos pentru un alt om?! Pentru mine e minunat sa simt/stiu ca cineva ma vede, ma observa, ma place. Deci, spune-i ce simti! Dar nu o face brutal, nu intra cu bocancii in viata ei.
Mie, de exemplu, mi-ar placea ca acel baiat care imi spune "Te plac" sa gandeasca sub forma unei asa-zise coincidente un moment in care sa fim doar noi doi undeva, oriunde(NU in locuri dubioase! laughing ). Si dupa ce suntem doar noi, sa-mi ia palmele in mainile lui, sa se uite frumos si convingator in ochii mei, privirea lui sa transmita siguranta si incredere si sa imi spuna ce are de spus.
Si daca sentimentele tale sunt sincere, ea va vedea asta si va simti mai mult decat ai putea crede. Bafta! Si sa tii minte ca e de apreciat un baiat care ii spune sentimentele lui fetei pe care o place. Mult succes si tine-ne la curent cu ce se mai intampla intre voi!

| tpumember98 explică (pentru ruxandraaaaioanaaaa24):

Multumesc de raspuns! Astept si in continuare pareri!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate sari si tu cu o bombonica, o ciocolata calda in pauza, o inghetata, gogoasa... vezi tu, ce aveti pe-acolo.
sa-ti explic frumos:fetele, chiar daca le place de cineva, sunt un pic mai rezervate (nu-ti explic de ce ca nu se cade sa dau asa cu secrete), asa ca trebuie sa plusezi, sa o bagi in seama etc. nu trebuie sa-i spui de la inceput ca-ti place de ea, trebuie doar sa-i arati ca ai grija de ea. pana la urma lasa garda jos, iar tu te bagi sub fusta ei. ce e asa de greu?

| AlisPretty a răspuns:

Incearca sa te mai duci la ea si sa o intrebi daca vrea sa te ajute sa iti explice ceva la o materie, doar ca idee sa iti explice ca tu ai inteles si stiai doar ca sa stai sa mai vorbesti cu ea.
Poti sa ii cumperi de ziua ei un cadou, incearca sa o chemi pe afara prin curtea scolii sa mai vorbiti.
Intreaba colege daca ei ii place de tine

| Eugen000 a răspuns:

Poate intrebarea e de vina...