| ella4k a întrebat:

Am o problema de durata de un an.Ma tot chinui cu sentimente neimpartasite adica eu iubesc si posibil pe mine nu. Vreau sa stiu cum pot scapa de asta sau cum il pot face sa fie cu mine.Il iubesc ba chiar foarte mult.Prietenim de 1 an de zile am avut si relatii intime de 2 ori,insa asta nu a schimbat nimic,imi mai da atentie vine la mine,ne sunam, comunicam in fiecare zi, insa cind eu incep vorba de o relatie el se enerveaza si imi spune ca nu stie daca vom fi impreuna vreodata imi spune ca am caracter greu si de fiecare data cind vorbim de asta gaseste el cate o scuza de ce nu am putea fi impreuna.De obicei cind il intreb unde a fost sau de ce vorbeste cu fetele sau de ce are poze pe retelele de socializare cu fete imi mai da cate o explicatie, insa nu intodeauna citeodata imi mai spune de ce te-ar interesa nu e treaba ta.Mai ia si el tema citeodata ca daca am fi impreuna nu am rezista mult, ma asculta cind ii spun unele lucruri care le face si nu imi plac. Vreau sa inteleg ce simte el de fapt si daca simte ceva si daca simte ce il incurca sa fim impreuna.Ma gindesc adesea ca poate fi aceea ca nu are o impresie foarte buna despre mine ca mai faceam nebunii cind voiam sa-l fac gelos sau cind nu-mi dadea atentie, insa pe de alta parte daca ai sentimente nu cred ca ar trebui sa te incurce aceste lucruri neinsemnate.Rog un sfat referitor la situatie cum sa procedez, ce sa fac ca simt ca nu-mi mai ajung puteri am un an de cind ma chinui sa-l tot obtin si parca ajungem la ceva si el iar face vreo 10 pasi inapoi.Mi se mai spune ca ma vorbeste de rau in fata altora, insa cind ii dau intrebarea se cam enerveaza si incearca sa-mi lamureasca ca nu au dreptate ce spun ceilalti. Vreau sa stiu daca simte ceva si il incurca ceva sa fim impreuna sau chiar nu vrea si nu simte nimic.Astept un raspuns.
Mersi anticipat!

Răspuns Câştigător
| educatoareata a răspuns:

Hei! Sincer mie mi se pare ca te vede ca pe "un lucru sigur" si te trateaza pe principiu daca nu ii pica altceva esti ok si tu! Probabil va intelegeti bine daca povestiti dar asculta-l cand zice ca ai un caracter greu. probabil se refera la faptul ca ii ceri prea multe explicatii! si il sperii cu asta! Adica daca acuma ca nu sunteti impreuna nu ii oferi libertate si ii ceri explicatii pentru orice, cum ar fi daca ati fi impreuna. Nu vorbi de relatie daca nu ii place. poti afla daca te place sau si-ar dori ceva cu tine si fara sa il intrebi direct gen "vrei sa fim impreuna". nu il sufoca cu asta daca nu vrea! Nu te pune in situatii indecente sa il faci gelos. nici un baiat nu is doreste o prietena care se da la altii, sau care are o reputatie proasta, sau despre care multi pot sa zica"si eu am fost cu asta". iar daca te vrobeste de rau inseamna ca nici macar prieten nu ti. Cel mai simplu mod sa afli daca ii esti importanta, nu il mai cauta, si daca vine el inspre tine, si te tot cauta de mai multe ori atunci poate exista ceva intre voi, daca nu atunci nu merita sa iti pierzi timpul! Lasa-l sa ii fie dor de tine, si sa isi faca griji! Si fi fata cuminte, fiindca asta isi doresc baietii, nu geloziihappy

| ella4k explică (pentru educatoareata):

Mersi mult de tot ce ai spus mai sus chiar imi place sa aud pareri de la cineva care chiar nu cunoaste situatia pe indelete, insa a fost un moment in care el singur mi-a spus sa-i dau pace si sa nu-l mai deranjez asa si am facut-o pe o perioada de 3 saptamini si nu m-a cautat, insa i-am intrat peste citeva zile o data pe o retetea de socializare in care se vede ca i-am intrat eu si inapoi am primit o nota dupa care i-am pus doar un smile dupa care mi-a scris ce faci? si am inceput iar sa vorbim si tot continue si pina in ziua de azi si chiar zilele astea m-a sunat pe telefon l-am intrebat daca i s-a facut dor i-am spus ca da dupa care i-am spus in sfarsit o data in viata si el imi spune a doua prima data a fost cind nu am vorbit 3 saptamini si atit dupa asta nu s-a schimbat nimic in unele momente poate si e mai rece decit cind era abia inceputul prieteniei

| ella4k explică (pentru ella4k):

Si chiar zilele astea m-a sunat pe telefon l-am intrebat daca i s-a facut dor mi-a spus ca da dupa care i-am spus in sfarsit o data in viata si el imi spune a doua prima data a fost cind nu am vorbit 3 saptamini si atit dupa asta nu s-a schimbat nimic in unele momente poate si e mai rece decit cind era abia inceputul prieteniei

9 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Baiatul vrea doar sex de la tine nu si relatie, perfect normal pentru ca sunteti tineri, relatiile serioasa nu isi au locul voi trebuie sa zburati din floare in floare si sa strabateti cat mai multe cearsafuri

| ella4k explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Nu cred ca e in sex chestia pentru ca am facut-o doar de 2 ori timp de 2 ani de zile si nu ca eu nu vreau da nu ne dam de inteles nici el mie nici eu lui de asa ceva

| ella4k explică (pentru ella4k):

De un an sorry

| Oana92 a răspuns:

Povestea ta pe scurt: vrea sex cu tine, dar in fata altora te vorbeste de rau. Zi-mi tu dupa acest rezumat daca individul merita mai mult decat un ''la revedere''...

| ella4k explică (pentru Oana92):

Pai daca vroia doar sex era sa se dea la mine nu? dar nu o face nu cred ca e in asta chestia sincer
si de vorbe pai nu stiu sigur daca ma vorbeste asa imi spun unii care nu sunt prea bucurosi de ceea ca noi prietenim sau ca am putea fi impreuna
nu stiu care e treaba doar ca nu cred ca e in sex ca am facut-o doar de 2 ori timp de 1 an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi vrut sa fie cu tine, ar fi fost pana acum. El nu vrea, ce anume nu intelegi? Normal ca uneori te asculta si mai sta cu tine, ca orice om care se plictiseste, dar renunta la tine de fiecare data cand apare ceva mai interesant de facut. Si se pare ca exista multe lucruri in viata lui mai interesante decat tine. Ce ramane de facut e la mintea gainii, acum, ca tu nu esti mai inteligenta decat una, nu e problema noastra.

| ella4k explică (pentru anonim_4396):

Da sunt de acord cu ce ai spus, insa poate nu pot accepta adevarul si incerc sa cred ca poate totusi macar tine la mine cel putin nu doar e cu mine cind ii comod doar ca asa si este de fapt.E greu sa stii in adincul sufletului adevarul, insa sa speri ca poate se schimba ceva daca o sa-i fac tot pe plac