| MrAnonym a întrebat:

Am o problema destul de serioasa si ma framanta foarte tare. Ieri 19.02. 2017 am facut-o cu prietena mea, prima data am ejaculat, dar nu a intrat in vagin, dupa care am pus prezervativul. Dupa ce am facut-o, cand am scos prezervativul, nu era scos de tot, ci mai avea putin si sarea de pe penis. M-am speriat, dar dupa am vazut ca iesise putina sperma in prezervativ si am pus mana pe el in afara sa verific daca a curs alaturea. Era un fel de lichid, eu cred ca nu era sperma, nu era lipicios, era mai mult asemanator ca apa. Ea era in timpul menstruatiei a 5 zi, la ea dureaza cam 8-10 zile, dar luna aceasta i-a venit mai devreme menstruatia. Luna trecuta a durat 27 zile, dar luna aceasta 21 si chiar daca s-a scapat ceva sper sa nu fi fost in perioada fertila, ea are ciclu regulat. Va rog ajutor, sincer nu stiu ce sa fac.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu faci nimic, te linistesti pentru ca ea nu poate ramane insarcinata in perioada menstruala.

| Emilian65 a răspuns:

Stai linistit ca nu a ramas gravida.

| AlexCristi97 a răspuns:

"Luna trecuta a durat 27 zile, dar luna aceasta 21 si chiar daca s-a scapat ceva sper sa nu fi fost in perioada fertila, ea are ciclu regulat." Daca a durat 27 si acum 21 nu e regulat laughing duuh. Sansele sa ramana insarcinata sunt foarte mici iar pastila de a doua zi e o bomba hormonala care nu cred ca e recomandata in situatia asta.

| MrAnonym explică (pentru AlexCristi97):

Doar acum s-a intamplat, pana acum avea regulat.

| Kira5854 a răspuns:

Sansele de a ramane insarcinata sunt destul de mici, insa iti aduc la cunostinta ca si femeile au o secretie vaginala, asemanatoare cu ejacularea barbatilor, care la unele femei e mai abundenta si se observa mai bine, acum, ca un sfat de viitor, iti recomand dupa ce ai terminat actul sexual, te duci la baie, scoti prezervativul si il umpli cu apa. Daca acesta s-ar fi spart in timpul actului sexual, ai vedea cum curge apa din el, in caz contrariu apa ar ramane in interior fara sa curga.
-Ciclul prietenei tale nu este deloc regulat, iar ovulatia ei poate avea loc absolut oricand.
-In anumite circumstante, si spermatozoizii isi schimba textura, cantitatea si culoarea, la fel ca secretia vaginala(care difera in functie de perioada lunii)

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Buna,
Sincer nu stiu ce sa iti spun. Tot ceea ce poti sa faci este sa astepti sa vezi daca ai facut o greseala. Pana atunci fi linistit.
O zi buna.

| andreeacojoc3445 a răspuns:

Șansele să fi rămas însărcinată sunt slabe dar nu inexistente atâta timp cât ciclul ei nu este regulat. Poti aștepta o săptămână să facă un test de sarcina sau pentru a nu mai există dubii poate lua în cel mai scurt timp o pastilă de a doua zi(dacă are peste 16 ani).