| saaandy a întrebat:

Am o relatie de 2 ani jumate, insa de vreo 2-3 zile nu inteleg ce simt pentru el. sunt confuza deoarece cand ma uit la el nu simt ceea ce simteam inainte dar sunt constienta de faptul ca nu vreau sa ma despart de el si este un lucru cert. nici nu vreau sa simt toata prostia asta si plang gandindu-ma la faptul ca el va suferi. daca nu l-as mai iubi nu cred ca as plange, nu? prietenii nostri spun ca petrecem prea mult timp impreuna si eu cind i-am spus chestia asta deasemena a spus versiunea prietenilor insa nu suna foarte sigur. eu chiar nu inteleg ce se intampla cu mine dar stiu sigur ca nu vreau sa ne despartim

5 răspunsuri:
| Gmcc a răspuns:

Din pacate a intervenit obisnuinta! Petrecerea timpului foarte mult impreuna aduce la o obisnuita si unele lucruri incepi sa le faci din reflex(sarutul) si nu din inima! De aici pornesc o multime de ganduri care te macina! Gandeste-te la primele 2-3 luni de relatie si incearca sa retraiesti acele sentimente puternice!

| saaandy explică (pentru Gmcc):

Cred ca asta e raspunsul de care imi era frica, ma gandisem si eu la asta. un an in urma am mai avut o astfel de situatie insa a trecut in scurt timp. mersi mult oricum pentru sfat si sper sa treaca curand aceasta stare pentru ca intr-adevar sunt foarte deprimata sad

| Vibrations a răspuns:

De ce sunt femeile mereu primele care își pierd sentimentele? Și în statisticile de divorț, 80% din cererile de divorț sunt înaintate de către femei. Chiar așa incapabili sunt bărbații să țină o femeie alături de ei?

| saaandy explică (pentru Vibrations):

Pai nici nu stiu ce sa-ti spun.
e trista situatia, ar fi posibil ca barbatii nu le prea ofera atentie indeajuns femeilor si asta ar putea fi un motiv din care femeile se indeparteaza

| tratralalala a răspuns:

E simplu, te ai plictisit de el. Dai papucii!