| Kinezuu a întrebat:

Am o relatie de o luna si ceva cu o fata.Problema este in felul urmator noi suntem cam la distanta ne intalnim in fiecare wekend.Pare a fi o fata seriosa si cuminte dar din ce mi-a zis ea la inceputul relatiei a avut un prieten care a stat 1 an si 7 luni din cate as fi inteles eu ar fi facut-o cu el sau asa am dedus.La inceputul relatiei am facut greseala de a insista sa o facem iar ea mi-a zis ca e virgina ca nu a facut-o cu acesta ceea ce pare greu de crezut iar eu am intrebat-o din cate imi amintesc tu mi-ai zis ceva de genu ca ai fi petrecut momente frumoase cu el intr-o camera cu sampanie ceva de genu dar a dintr-o data a negat chestia asta specific ea are 18 ani iar eu 19. Mi-a prezentat parintii ei nu zic cum am zis si mai sus pare o fata seriosa. Dar uneori nici nu stiu ce sa cred de vreo cateva ori nu mi-a raspuns la telefon pe motiv ca nu se aude.Intradevar telefonul se aude incet dar totusi se aprinde si tot te uiti.Parola de la mess si de la celelalte conturi nu a vrut sa-mi-o dea.Ba da mi-a dat-o decat de la hi5 ei dar si eu i-am dato pe a mea.Eu ca un baiat de destept i-am sparto de la celelate conturi dar numai de la mess nu am putut si am intrebat-o dk a mai primt vreun mesaj si imi zice ca a primt si ce a primt deci nu ma minte. Nu stiu ce sa mai cred astazi am avut surpriza sa o sun de 6 ori si sa nu raspunda iar apoi eu de nervi l-am sunat pe tatal ei si mi-a raspuns si mi-a zis ca o sa ii zica. Apoi o sun si pac raspunde si eu o intreb de ce nu miai raspuns? iar ea imi spune ca e in baie iar apoi o intreb ce faci si culmea tupeului imi raspunde vb cu un baiat iar eu am ramas masca cum asa de unde e stai putin ca nu inteleg iar ea imi spune ca e unu din ajud cv de genu care i-a dat numarul pana sa ma cunosca pe mine ca ea a mai avut un numar de telefon si acum e a lu tacso. Ea mi-a zis ca pur si simplu ii cere amicitia si ca el iar fi zis ca doar asta vrea si eu i-am zis bun ma el alceva nu are de facut decat sa te sune pe tine si ea mi-a zis ca ia explicat ca are un iubit si el cica nu intelege dar am avut surpriza sa o aud la telefon zicand lu aluia mai vorbim da si dintr-o data pur si simplu probabil sa numai aud ea pe numar ei se aude destinatarul telefonului este momentan ocupat stau ce stau si inchid si sus din nou. Mi-a sarit nervi pe ea si i-am zis ce cauti sa vb cu ala si sa ii zici ca mai vorbim ce treaba ai tu ala si am mai intrebato de ce m-a pus pe ocupat iar ea mi-a raspuns sec cu ala nu are nici o treaba si telefonul nu e bun e defect asta ma prosteste pe fata bine ca noi ne-am certat toata ziua pe anumite chestii ca i-am zis ca dk m-ar iubi cum zice ea am trece la etapa urmatoare iar ea mi-a zis ca nici fostul intru an si jumate nu i-a zis ceea ce nu cred mai zicea ca e cam devreme, Numai inteleg nimic din cate vad e o perversa sa va mai povestesc i-am zis sa facem revelionul impreuna si ea a zis ca nu stie dk o sa vrea sa il faca cu mine ca eu ma gandesc la prostii si ea nu o sa vrea ca sa stiu dupa acum si mi-e mia sarit nervi si eu i-am zis pai dk ma iubesti o sa trecem la etapa urmatoare iar ea zis totusi tot e cam devreme si de aici a pornit totu iar eu i-am zis bun vrei sa ne despartim spune si ea a zis nu poate tu si eu i-am zis nici eu. Dar eu i-am zis dk am faceo cu siguranta ar fi incredere in noi. Dar ea a zis ca nu are incredere totala in mine si eu i-am zis nu vrei sa ai ca dk ai avea o sa vezi ca nu te voi dezamagi si dupa ce ne-am certat a zis ca nu. Eu o iubesc si am fost cu ea sincer de la inceput imi zice ca ma iubeste dar nu stiu ce sa cred sunt multe faze care sau intamplat care ma fac sa cred anumite chestii

7 răspunsuri:
| liz23 a răspuns:

1.Incerca sa citesti si tu ce ai scris.iti ia cateva minute sa intelegi
2. exagerezi cu atitudinea si controlul
3.A face sau nu urmatorul pas in relatie nu insemna ca va exista mai multa incredere
4. sa o presezi spunand povestea cu "daca ma iubesti o faci" e urat si nu dai dovada de respect pentru ea, daca e pregatita pentru asta
5. chiar daca ea iti spune adevarul tu tot cauti minciuni si asta nu va face decat sa o pierzi
6. fiecare are nevoie de spatiul sau, tu cam vrei sa ii controlezi tot spatiul si aici ai o problema
7.sa zicem ca se culca cu tine,ce spui tu ca atunci ar fi incredere, e total gresit, atunci ce o sa zici ca in afara de a vorbi cu alte persoane se si culca cu ele?

| serendipity8300 a răspuns:

Inteleg k o iubesti si ti-e frca sa nu te faca sa suferi, dar in dorinta ta de a o supraveghea ca sa zic asa te faci pe tine sa suferi. am impresia k o parte din tine cauta un motiv sa se desparta de ea, dar poate e doar impresia mea. in concluzie o fata nu trebuie sa renunte la prieteni pentru a fi cu tine si partea cu revelionul poate are alte planuri si nu vrea sa le anuleze, deoarece relatia voastra se clatine serios si nu ar vrea sa riste sa ramana singura in noaptea dintre ani. si nu uita o relatie se bazeaza pe incredere si iubire.

| κλάους a răspuns:

Sincer sa fiu, esti tu prea gelos sau mi se pare doar mie? Frate, daca a facut-o cu celalalt ok, au fost un an impreuna, nu? ITi dai seama ca nu are incredere in tine pentru ca snteti si departe si sunteti si de putin timp (Bineinteles, de asta apar si problemele tale de gelosie).

Treaba cu parola de la yahoo, hi5, facebook, myspace, calculator, nu am inteles-o si nici nu o sa o inteleg vreo data! Ce Doamne iarta-ma iti trebuie acele parole? Asta arata, inca odata, ca nu ai deloc incredere in ea.

Bine, acum sa trecem la partea cu revelionul: Poate vrea sa-l petreaca cu altcineva, cu partinii, de exemplu. Crezi ca o fata isi lasa parintii pentru un baiat cu care are o relatie de o luna, plus ca e una la distanta?

Acum sa trecem si la tipul de la telefon. Si asta arata ca esti gelos. Ce, daca o fata e cu tine, inseamna ca nu trebuie sa aiba prieteni? Asta e o mare prostie, dupa parerea mea. Deci, ori discuti bine cu ea, sa vedeti de ce nu vrea sa o faca cu tine (daca a facut-o si cu celalalt) si de ce sa nu faca revelionul cu tine. Sau de duci in generala sa vezi ce sunt virgulele...

| MiHaItZa22 a răspuns:

Man un barbat adevarat dupa mine ca sa fiu sigur kit ca am 12 ani am urmarito pe iubitamea sa vad daca se intalneste si cand s-a terminat m-am intalnit cu ea si cu el ducando acasa si pur si simplu m-am despartit de ea kit ca o mai iubesc da nu ma intereseaza daca o prind cu altcineva nu poate sa zica asa ceva ca nu mai e cu nmn si sa ma minta in fata asa ca am dat cartile pe fata si amm adespartit de ea happy
Funda

| chipanoo a răspuns:

Bai prietene, gandesti mai rau decat pustanii de pe aici. ziceai ca ai 19 ani? doar biologic poate ca mental esti blocat pe la 12. ar trebui sa stii ce vrei de la viata pana acum. lasa dracului sentimentalismele astea de 2 lei si treci la treaba. mai intai incearca sa i-o tragi si daca merge mai vezi tu daca o iei de4 nevasta sau nu. relatie la distanta zici? pai asta functioneaza numai pe baza de sex.

| DirectDinBerceni92 a răspuns (pentru chipanoo):

Aicea ai dreptate man.Asa se comporta un barbat adevarat!

| Marina1000 a răspuns:

Pff,de unde sa inceplaughing.Se vede ca esti foarte frustrat si mi-a luat 5-6 minute sa citesc intreg romanul big grin.Deci,daca fata tear fi iubit intr-adevar pe cat de mult pretinde ar fi facut o cu tine.desi poate nu a facut-o pana acum si din cauza ta. poate ai presato prea tare.prea din scurt.nu stiu ce sa zic pentru ca nu stiu cum ai formulat propunerile si in ce imprejurimibig grin.2. Daca fata te iubea nu vorbea cu altii la telefon de prin nu stiu ce oras,ca dupa sa mai aiba si tupeu sa ti spuna ca e doar o relatie de "amicitie", adica din punctu meu de vedere nu mi se pare normalstraight face, sunt cu un baiat de un an si 4 luni si n-am facut astfel de faze.3.de obicei fetele care au avut in trecut relatii de peste un an si au inceput sigur viata sexuala, mai ales avand 18 anistraight face, adica imi vine s-o injur daca ea inca pretinde a fi fecioara day dreaming.mrg.4laughing-daca nu vrea sa si faca revelionu cu tine claar dao dr*cu.nu se merita sa ti pierzi timpu pentru o asa fatalaughing.din cate am citit am dedus ca esti o fire iubareatsa si care nu ii vrea rau.si iti dau dreptate pe deo parte dc insisti so faceti, ca na, 19 ani, ea 18 si se "presupune" ca te iubeste la fel de mult pe cat o iubesti tu pe ealaughing, mrg.Sper ca te am ajutat cu romanul meulaughing. multa bafta in relatia viitoare!:*.(asta clar nu are viitorsad. scuzepuppy dog eyes )