| xavier28 a întrebat:

Am observat ca in majoritatea cazurilor tatii de fete sunt mai duri cand fetele lor devin adolescente, au prieten etc. si tatii de baieti sunt mai... putin duri ca sa zic asa, de ce?

16 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

I-apuca intoxicatia si carcelul la inima cand isi amintesc ce faceau ei cu fetele de varsta fiicei lor.
Simplu.

| IMC90 a răspuns (pentru greece12):

rolling on the floor))))))))))))))))))))))))))))

| Laryssa23 a răspuns (pentru greece12):

Bravo! Asa gandeam si eu.

| greece12 a răspuns (pentru IMC90):

Ok, sa notez eu aici, IMC90 nu vrea decat fii, nu?laughing

| IMC90 a răspuns (pentru greece12):

Clar laughing

n-am chef s-alerg cu toporu toti putoii laughing

| greece12 a răspuns (pentru IMC90):

Nu-i deloc greu sa mi te imaginez...laughing

| IMC90 a răspuns (pentru greece12):

Cand eram eu la liceu, era un banc :

Doua oltence, colege de banca, in timpul tezei la fizica.
Una sopteste, usor agitata, catre cealalta:
- Auzi, nu mi-e clar la problema asta cu vitezele, cat fu T1 la tine?
- Pai… cam zece minute,... cred...

| greece12 a răspuns (pentru IMC90):

rolling on the floor))))))))))))))))))))

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și băieții tot bărbați sunt!
Pa, pa.

| harciog a răspuns:

Pai ma, cum poti admite sa-si bage altul picioru-n munca ta?

| IMC90 a răspuns (pentru harciog):

Tare si asta laughing

| missoriginal a răspuns:

Asa e si cu tata...
Mereu imi zice sa am grija cu ce baieti ma imprietenesc ca baietii din ziua de azi se gandesc numai la prostii si nah...
Faza e ca tatii cred(de fapt asa si e)ca au o mare responsabilitate decat mamele fata de fiicele lor(ma rog, cel putin asa crede tata)k ei fiind barbati stiu ce le trece prin minte baietilor si nu vor ca noi sa fim ranite si alte chestii...
laughingTin minte k anul' trecut m`am despartit de unu si am plans ca fraiera dupa el si tata a aflat si imi tot zicea ca cica nu ma mai lasa sa am prieten pana la 18laughingMda... s`a tinut de cuvant nu glumalaughing

| Alice_1004 a răspuns:

Deoarece fetele sunt mai vulnerabile, mai sensibile, mai vânate de violatori. Fetele au de suferit în urma sexului neprotejat şi tot de ele se agaţă mai mulţi necunoscuţi pe stradă. Avem nevoie de protecţie. Cu băieţii nu sunt atât de duri deoarece îţi amintesc de ei la vârsta lor, plus la asta băieţii se pot auto apăra şi nu pot rămâne însărcinaţi, nu se agaţă de ei violatori şi etc. Totuşi şi ei au nevoie de puţină apărare cât sunt adolescenţi, să nu se îmbete pe la colţuri happy

| 7Mary7 a răspuns:

Pentru ca fetele se pot intoarce acasa cu un copil, iar baietii nu. Iar fetele sunt mai sensibile, trebuiesc protejete, pe cand baietii isi pot purta si singuri de grija(de exemplu pe ei nu au cum sa-i violeze niste fete nebune).

| vangheliss99 a răspuns:

Le este frica, pentru ca poate fac vreo prostie pentru cas fete si baieti le pot convinge marog nu pe toate da pe majoritatea, sa se duca dracu stie unde sa faca sti tu ce s ideastea...

| RafaelTaru a răspuns:

Pentru ca la baieti siti ca asa au fost si ei cand erau de varsta lor si aveau iubite si umblau dupa fete. La fete e alceva, e o chestie de protectie.