| zander12 a întrebat:

Am ocazia sa imi incep viata sexuala la 12 ani este bine sau rau?

Răspuns Câştigător
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Daca de acum iti incepi viata sexuala mai incolo ce faci? Crede-ma nu esti pregatit/a. Mai intai trebuie sa te documentezi, sa fii constient de ceea ce faci si sa ai cu cine sa faci! Daca esti baiat si vei face sex neprotejat gandeste-te ca vei nenoroci o fata! Iar daca esti fata, tu chiar vrei sa-ti distrugi viata? Mai gandeste-teraised eyebrows

28 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

12 ani? La varsta ta ar trebui sa te multumesti cu tinutul de manuta.
Ce va grabiti fratilor sa cresteti? Habar nu aveti cate bucurii ale vietii pierdeti.
Si daca ai ocazia ce? O ratezi acum, o vei mai rata si mai tarziu, si iti garantez eu ca o sa ai aceasta oportunitate mult timp in viata. Ai rabdare macar sa ajungi major/a.

O zi buna!

| DEBrown a răspuns:

Nu e bine, cu rama ta abia o sa poti sa o gadili pe fata.

| DeeaMarry a răspuns:

Este foarte rau!
Esti inca un copil. Nici macar nu nu ti-s dezvoltate organele sexuale. O sa ai timp toata viata!

| Barbati4Femei a răspuns:

E de rau...:O:O nu tiar recomanda s-o faci inca nu esti pregatit fizic si psihic! mai asteapta pana pe la 16-17 ani ca ai tot timpul din lume sa faci sex! Funda:X

| MioaraParalescu a răspuns:

Daca esti baiat nu rata ocazia!
Daca esti fata esti o parsuta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cea mai mare prostie a vietii tale, te nenorocesti pe viata, lasa-le in colo de prostii si mergi inainte cu scoala, ai timp toata viata de sex, o sa ti se ia naiba, stiu barbati care lucreaza in plus la munca sa scape de sex cu nevasta, cat sex sa si faci, nu zic ca e bine ce fac ei dar, vreau sa zic ca ai tip.

| Dianaㄨ a răspuns:

Ti-am trimis un mesaj.

| tarik44 a răspuns:

Daca esti Baiat hai sa zicem ca ar merge. Dar daca esti fata nici sa nu te gandesti mai trebuie sa cresti. Asta daca nu vrei sa fii perceputa ca o parapanta.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru tarik44):

Stii ce nu am priceput niciodata, ca daca fata e curva, vai toata lumea o barfeste, vai i-a uitate la tarfa asta si asa mai departe.Dar baiatul nimeni nu-i zice nimic, mai ales ca se zice ca barbat adevarat este numai acela care face sex cu nu stiu cate femei. Oameni buni nu vedeti cata discriminare este intre sexe?! Spuneti-mi nu am dreptate?

| Giulia97Anna a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Ma scuzati am vrut sa zic ca daca barbatul umbla cu mai multe femeii nu-i se spune nimic, dar femeii da, foarte multa discriminare

| tarik44 a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Barbatul este sexul dominantwinking

Cine se lupta in Razboaie... etc... Femeile?
Dar nu asta conteaza...

| BiiaB a răspuns (pentru Giulia97Anna):

Sunt de acord cu tine straight face

| tarik44 a răspuns:

Barbatii sunt rasa dominanta...
Cine se lupta in Razboaie? Femeile?
Cine salveaza un om? Femeile?
Cei care au contribuit cu inventiile lor la evolutia lumii au fost femei?
Daca tot deschideti subiectu, ar trebui sa nu fiti asa pline de ura, si de invidie si sa acceptati adevarul.

Daca stau acum fac o lista intreaga cu ce sunt barbatii superiori. De condus nu mai e vorba laughing

| Giulia97Anna a răspuns (pentru tarik44):

Ia sa-ti spun ceva tarik44, daca femeile nu ar fi existat nu ar mai fi fost viata pe pamant,eu acum nu zic ca femeile sunt superioare ci ca barbatii si femeile sunt egali, dar pentru unii barbati asta inca nu a ajuns la urechea lor,a da si in plus ce femeile nu pot salva si ele oameni,ce doamne iarta-ma,asa un inapoiat ca tine n-am vazut niciodata, si nu numai tu si multi altii,ce o femeie nu poate conduce un razboi,am avut chiar un exemplu la noi in tara "ECATERINA TEODOROIU",DAR VOI SE PARE CA NU AVETI cultura generala ca sa stiti asta.A da si ca sa stii si tu si femeile au contribuit la inventii,boule ca nu ma mai pot abtine de exemplu:o femeie a inventat stergatoarele de parpriz, iar o alta femeie este responsabila pentru stergatorul automat,dar tu ca un bou nu stiai asta si te-ai repezit repede ca fata la maritat,ca barbartii sunt rasa dominanta bla,bla,bla,si inca ceva o femeie a inventat telefonul mobil de unica folosinta,si doua femei au inventat primul antibiotic antifungic - nystatin,marie curie,a descoperit poloniul si radiumul, daca stii ce sunt astea, dar cred ca nu stii, o alta femeie a inventat masina de spalat vase, si o alta scutecele de unica folosinta, siAstrolabul. Dispozitivul pentru măsurarea coordonatelor corpurilor cereşti a fost inventat în anul 370 î.Hr, de Hypatia din Alexandria, femeie filosof, astronom şi matematician. Şampania roz. Nicole Clicquot-Barbier în 1808 a dezvoltat tehnologia "Remuage", prin care şampania se filtrează timp de trei luni, devenind cristalină. Reţeta de un real succes ce a îmbunătăţit semnificativ calitatea băuturii,si fierastraul circular cu care voi barbatii il folositi a fost facut de o femeie,si periscopul pentru submarine tot de o femeie a fost facuta,masina de dexapezit tot de o femeie a fost facuta, si toba de esapament tot o femeia a facut-o, si vesta anti-glont, tot de o femeie este facuta, si multe multe altele, deci data viitoare te sfatuiesc ca mai intai sa te documentezi pe net si dupa aceea sa sari la lupta:-P

| tarik44 a răspuns:

Poate ca ai dreptate. Nu se stie cum ar fi fost lumea fara femei. Poate exista altceva. Nu avem de unde stii. + ca tu ai inceput cu subiectul asta.

| Giulia97Anna a răspuns (pentru tarik44):

Ma bucur ca mai inteles in sfarsit, si te rog sa ma ierti pentru ca te-am jignit

| tarik44 a răspuns:

N-ai pentru ce. ( Nu mai jignit.)

| BiiaB a răspuns:

Pfu,nu vreau sa fiu neroada dar ce ati patit mai, va lovit Mos Craciun in cap?! Ai 12 ani, 12 ani amarati, ani la care eu incercam sa ma las de jucatul cu papusile laughing..Sincer,este foarte rau straight face

| Codolan_Razvy_1991 a răspuns:

Daca esti baiat:Ai cu ce?laughing, iar daca esti fata ai innebunit?

| JulianaMark a răspuns:

Dumnezeulelaughing
Copii din ziua de azi, vai vai

| dulaul a răspuns:

Este foarte foarte rau din punctul meu de vedere. Imagineazati ca incepi de la vrsta asta iar in viitor o sa o mai faci iar si iar si iar. O sa devi o curva! Eu zic sa mai astepti pna la 16-17 ani!

| adazuzu a răspuns:

Nu e bine.Mai asteapta.Sa vezi ca va fi mai bine, vei gandi altfel, vei avea alte conceptii despre sex.Si oricum nu vei avea parte de placeri... wow...din cauza varstei tale f. fragede. Oricum, ramane la aprecierea ta normal.

| SsK a răspuns:

Pai daca o incepi la varsta de 13 ani este bine?

| zozokey a răspuns:

Nu e indicat mai ales din punct de vedere medical. La o varsta asa de frageda e posibil sa iti afecteze dezvoltarea corpului. Iar la 12 ani nu ai de unde sa stii ce e aia iubire, dragoste, sentimente ce ar trebui sa insotesca actul sexual, cel putin pentru prima data.

| DiianaaE a răspuns:

Indiferent daca esti fata sau baiat, ia si iti traieste copilaria! Nu iti trebuie tie viata sexuala la 12 ani. Trezeste-te.

| anonima1019 a răspuns:

Eu zic sa mai astepti deoarece ai toata viata inainte si la varstra pe care o ai baietii vor decat sa profite si atat

| Andree12553215 a răspuns:

Nici nu te gandi, ai doar 12 ani, ce Dumnezeu?

| shalala08 a răspuns:

Ce stii tu de viata sexuala la 12 ani?!