| ѕнaмaη a întrebat:

Am participat la un proiect care s-a sfarsit. Am luat copil din alta tara. Respectiv Polonia. Mi-a placut mult de o fata si ei de mine, m-a invatat cuvine in poloneza iar eu in romana. Acum ea a plecat si nu pot sa fac nimic, la orice ma gandesc imi vine in minte ea. Imi vine sa plang de fiecare data cand imi amintesc ca se poate sa nu o mai vad niciodata. Sunt din Galati, ea din Polonia, Jaslo. Am 14 ani.
Daca nu o sa o mai vad niciodata.
Ce sa fac, nu pot sa ma stapanesc, sunt baiat, plang de fiecare data cand imi amintesc de lucruri pe care le-a atins si ma gandesc cum pronunta ea romana si cat de mult radeam cand pronunnta cuvinte in romana.
Va rog sa ma ajutati. Mama spune ca gata a plecat. Trebuie sa imi vad de mine, dar nu pot. Simt ca lipseste o parte din mine. Mi-am dat seama ca viata nu este corecta, uneori ca sa obtii ceva bun trebuie sa treci prin ceva rau. Dar simt ca acel ceva bun nu va mai exista si ma va uita. I hope it's just a dream.

Răspuns Câştigător
| Castiel a răspuns:

Pai asteapta sa mai treaca ceva timp... acum sa fim realistihappy ce sanse mai ai tu cu ea? Poate doar daca ai super multi bani si te muti langa casa ei in poloniawhistling.Asa, deci tu trebuie sa o uiti incetul cu incetul, la inceput da doare ca dracu' dar cu timpul... de aia si este proverbul :"timpul vindeca tot" uitate la ceva filme comedie sa-ti mai ridice moralu chesti trestii! In principiu ideea este sa te distrezi (la inceput chiar daca nu poti/este greu cu timpul vei putea) axeaza-te pe hoby-ul tau! Ce serviciu ai prefera documenteazate despre el etc etc.Altceva nu ai ce facetongue decat daca cum am zis mai sus esti bogat SAU cum se intampla in filme ea o sa te astepte 4 ever si stuff cea ce nu se va intampla!

4 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Astea sunt vise la 14 ani tu cunosti iubirea si iti lipseste o jumate din tine?laughinglaughingHai sa fim seriosi la prima fata frumoasa care te baga in seama o sa filtrezi cu ea si o uiti pe astalanta.
Si acum daca la varsta asta viata e nedreapta mai incolo ceo sa fie?

| Ancaaa a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu ea pe messenger sau pe facebook
cu timpul poate o sa va mai vedeti

| ѕнaмaη explică:

Chiar nu ma ajutati, ma simt mai prost decat inainte sa pun intrebarea. Am nr de tel si am si am si Facebook. Dar vreau sa ma intalnesc fata in fata. Pe facebook nu o pot auzi. Iar skype si mess nu au acolo. Au doar ONET. Care este in poloneza si nu inteleg prea multe.

| PeachTheo a răspuns:

Off...Buna! Imi pare rau sad! Nu ai pastrat nici macar un numar de telefon... ceva? Stii unde locuieste? Poate ii faci o vizita.Chiar imi pare rau! Nu prea stiu ce sa zic.